UFC

UFC wraca do Sztokholmu – cztery walki ogłoszone

Organizacja UFC powróci do Sztokholmu 28 maja, a w walce wieczoru rękawice skrzyżują Alexander Gustafsson i Glover Teixeira.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sztokholmie oficjalnie ogłoszono powrót UFC do Szwecji. Gala z cyklu Fight Night odbędzie się 28 maja w Sztokholmie. W przeciwieństwie do poprzedniej gali w tym mieście – UFC on FOX 14 ze stycznia 2014 roku – tym razem całe wydarzenie rozpocznie się o europejskich godzinach.

Potwierdzono też dwa anonsowane już wcześniej pojedynki. W walce wieczoru Alexander Gustafsson skrzyżuje rękawice z Gloverem Teixeirą (zapowiedź i wstępna analiza), a ponadto na karcie znajdzie się też Damian Grabowski, który w starciu ostatniej szansy podejmie Christiana Colombo (zapowiedź i wstępna analiza).

Dodatkowo, ujawniono dwie inne walki w kategorii średniej.

Szwed Jack Hermansson (14-3), który w debiucie pokonał Scotta Askhama, by ostatnio przegrać z Cezarem Ferreirą, skrzyżuje rękawice z Alexem Nicholsonem (7-3). Amerykanin w debiucie przegrał z Mishą Cirkunovem, potem ubił Devina Clarka, a ostatnio przegrał z Samem Alvey’em.

Obaj zawodnicy to przede wszystkim stójkowicze, którzy dysponują dobrymi warunkami fizycznymi. Mobilniejszy Szwed jest odrobinę lepsze w płaszczyźnie bokserskiej, podczas gdy Amerykanin wygląda lepiej od strony technik nożnych. Biorąc jednak pod uwagę miejsce gali oraz prawdopodobną przewagę kondycyjną Jokera, to w nim trzeba upatrywać faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jack Hermansson – 1.55
Alex Nicholson – 2.45

W drugim starciu w limicie do 185 funtów w bój pójdą Szwed Magnus Cedenblad (14-5), którego serię czterech kolejnych wiktorii przerwał ostatnio Jack Marshman, i Chris Camozzi (24-12), który po dwóch porażkach z rzędu powalczy o to, by nie zostać zwolnionym z organizacji po raz… trzeci.

Szwed będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale w stójce nadal nie potrafi zrobić z nich dobrego użytku i wydaje się, że aktywny Amerykanin może mieć na nogach przewagę. Jeśli jednak walka trafi do parteru – a Camozzi wirtuozem zapaśniczym nie jest – szala zwycięstwa mocno wychyli się w stronę walczącego na swoim terenie Cedenblada.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Magnus Cedenblad – 1.60
Chris Camozzi – 2.30

Rozpiska UFC Fight Night Sztokholm

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Glover Teixeira (26-5)

Pozostałe

185 lbs: Jack Hermansson (14-3) vs. Alex Nicholson (7-3)
185 lbs: Magnus Cedenblad (14-5) vs. Chris Camozzi (24-12)
265 lbs: Damian Grabowski (20-4) vs. Christian Colombo (8-2-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button