UFC

Alexander Gustafsson vs. Glover Teixeira na UFC Fight Night w Sztokholmie

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Alexandrem Gustafssonem i Gloverem Terixierą został dodany do gali UFC Fight Night, która odbędzie się w maju w Sztokholmie.

Chciał walki tej walki i wygląda na to, że jego życzeniu stało się w końcu zadość. Jak bowiem donosi portal MMAFighting.com, Alexander Gustafsson (17-4) w swojej najbliższej walce skrzyżuje rękawice z Gloverem Teixeirą (26-5), a do walki dojdzie 28 maja podczas gali UFC Fight Night w Sztokholmie.

Po serii porażek z Anthonym Johnsonem przez nokaut i Danielem Cormierem przez niejednogłośną decyzję Mauler powrócił na ścieżkę zwycięstw we wrześniu ubiegłego roku, wypunktowując podczas gali UFC Fight Night 93 Jana Błachowicza. Później jednak nabawił się urazu pleców, który wykluczył go z gry na kilka miesięcy.

Jedynym pogromcą Teixeiry w ostatnich czterech starciach był Anthony Johnson, który w sierpniu ubiegłego roku ciężko znokautował Brazylijczyka, przerywając jego serię trzech wiktorii. Teixeira powrócił do akcji w lutym podczas gali UFC 208, wypunktowując Jareda Cannoniera.

Biorąc pod uwagę dobrą defensywą zapaśniczą Szweda, można zakładać, że pojedynek toczony będzie przede wszystkim w stójce, gdzie dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi i sprawniejszym boksem Mauler powinien mieć przewagę. Za Gustafssonem przemawia też miejsce gali oraz zaawansowany wiek Teixeiry, który ma już na karku 37 lat. Z drugiej natomiast strony dla Szweda będzie to powrót po dłuższej przerwie i kontuzji, co stawia kilka znaków zapytania względem jego formy.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Alexander Gustafsson – 1.35
Glover Teixeira – 2.90

Rozpiska UFC Fight Night w Sztokholmie

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Glover Teixeira (26-5)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button