UFC

Tyson Pedro vs. Saparbek Safarov i Ben Nguyen vs. Jussier Formiga na UFC 221

Pojedynki Tysona Pedro z Saparbekiem Safarovem oraz Bena Nguyena z Jussierem Formigą zostały dodane do australijskiej gali UFC 221.

Zaplanowana na 10 lutego w australijskim Perth gala UFC 220 otrzymała dwa pierwsze zestawienia, o których poinformował portal TheWest.com.au.

W kategorii półciężkiej o powrót na zwycięskie tory po pierwszej w karierze porażce powalczą Tyson Pedro (6-1) i Saparbek Safarov (8-1). Australijczyk po serii dwóch zwycięstw w oktagonie ostatnio zmuszony był uznać wyższość Ilira Latifiego, z kolei Rosjanin w swoim debiucie – wziętym w zastępstwie – przegrał z Gianem Villante.

Safarov, dla którego będzie to powrót do akcji po ponad rocznej przerwie, nie jest szczególnie skomplikowany w swoich poczynaniach – to przede wszystkim twardy brawler. Biorąc pod uwagę, że największą luką w oktagonowej grze Pedro wydaje się być obrona przed obaleniami, a Rosjanin nie jest dobrym zapaśnikiem, trudno nie widzieć faworyta w ciągle rozwijającym się Australijczyku, który powinien dominować w stójce oraz w parterze, jeśli zdecyduje się przenieść tam walkę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tyson Pedro – 1.30
Saparbek Safarov – 3.00
Drugi pojedynek odbędzie się w limicie kategorii muszej. Świetnie prezentujący się ostatnio Ben Nguyen (17-6), który w dwóch ostatnich potyczkach w pokonanym polu zostawiał Geane Herrerę i Tima Elliotta, pójdzie na pięści z przeplatającym zwycięstwa z porażkami – ostatnio poddał Yutę SasakiegoJussierem Formiga (20-5).

Na papierze walka nie jest szczególnie skomplikowana – Brazylijczyk zrobi, co w jego mocy, aby przenieść akcję do parteru, podczas gdy mieszkający w Australii Amerykanin spróbuje utrzymać ją na nogach. Biorąc pod uwagę formę, jaką ostatnio prezentuje Nguyen, jego dobre defensywne zapasy wsparte świetną pracą na nogach oraz nadal niedoceniany parter, to on będzie podchodził do tej potyczki w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ben Nguyen – 1.55
Jussier Formiga – 2.35

Rozpiska UFC 221

205 lbs: Tyson Pedro (6-1) vs. Saparbek Safarov (8-1)
125 lbs: Ben Nguyen (17-6) vs. Jussier Formiga (20-5)

*****

Szef ABC wydaje oświadczenia na temat zachowania Conora McGregora podczas gali Bellator 187

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button