Typy UFCUFCZapowiedzi gal UFC

Typowanie UFC FN: Krylov vs. Spann

Analizy najciekawszych walk i typowanie całej gali UFC FN: Krylov vs. Spann, która odbędzie się w Las Vegas.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.
Gala UFC FN: Krylov vs. Spann rozpocznie się o godzinie 22:30 czasu polskiego w aplikacji UFC Fight Pass oraz na eFortuna.pl. Transmisja z karty głównej od 01:00 na Polsat Sport, UFC Fight Pass oraz eFortuna.pl.

Przypominamy, że poszczególne ikony przy przewidywanych rezultatach walk w lekkim uproszczeniu oznaczają:

IkonaOpis
Tylko kataklizm mógłby sprawić, że mój faworyt przegra.
Jestem przekonany do swojego typu, ale nie skreślam całkowicie jego rywala, bo ma narzędzia, by zwyciężyć – choć szanse na to są niewielkie.
Zawodnik, na którego postawiłem powinien to bez większych problemów wygrać, choć jego rywal może stawić spory opór, który może zaprowadzić go nawet do zwycięstwa.
Nie jestem przekonany, bliżej mi, rzecz jasna, do zawodnika, na którego postawiłem, ale jego oponent ma umiejętności, by to wygrać.
Absolutnie nie będę zdziwiony, jeśli wytypowany przeze mnie zawodnik polegnie z kretesem, szalenie wyrównana walka, może pójść w dwie strony.

155 lb: Nurullo Aliev (8-0) vs. Rafael Alves (20-11)

Kursy bukmacherskie: Nurullo Aliev vs. Rafael Alves 1.50 – 2.45


Bartłomiej Stachura: Nurullo Aliev ma na karku ledwie 23 lata i będzie to jego debiut pod sztandarem UFC. Debiut niełatwy, dodajmy, bo pomimo ujemnego bilansu 1-2 w oktagonie amerykańskiego giganta, Rafael Alves to niezwykle groźny zawodnik, który przegrywał z rywalami z Top 15 – Damirem Ismagulovem i Drewem Doberem, obu na pewnym etapie walk sprawiając problemy.

Brazylijczyk wyróżnia się nieprawdopodobną wręcz dynamiką i zwinnością – zarówno w stójce, jak i w parterze. Ze świecą szukać w kategorii lekkiej UFC tak zrywnego zawodnika jak właśnie Alves. Nie ma jednak róży bez kolców. Cierpi na tym jego kondycja. Za krótkie ale nieprawdopodobnie intensywne wydatki energetyczne przychodzi mu płacić w dalszych rundach.
Nurullo Aliev to natomiast zawodnik doświadczony w 15-minutowych walkach. Większość zwycięstw odnosił w ten właśnie sposób. To przede wszystkim zapaśnik, który dobrze kontroluje z góry. W parterze nie jest szczególnie ofensywny, ale też utrzymuje aktywność na takim poziomie, aby sędzia nie podnosił walki.

Tadżyk nie mierzył się jednak jeszcze nigdy z rywalem o zbliżonej choćby klasie do Rafaela Alvesa. Brazylijczyk będzie miał też po swojej stronie przewagę doświadczenia. Na papierze zatem Alieva czeka piekielnie trudna przeprawa. Głowy nie dam, czy ją pokona… Szczególnie że Brazylijczyk posiada też w swoim arsenale świetne narzędzie antyzapaśnicze w postaci morderczej gilotyny. Tym niemniej, bez najmniejszego przekonania stawiam na debiutanta – przetrwa rundę pierwszą, od drugiej przejmując stery walki, przede wszystkim w obszarze zapaśniczo-parterowym.

Zwycięzca: Nurullo Aliev przez decyzję

185 lb: Andre Muniz (23-4) vs. Brendan Allen (20-5)

Kursy bukmacherskie: Andre Muniz vs. Brendan Allen 1.40 – 2.77


Bartłomiej Stachura: teoretycznie pojedynek ten zapowiada się intrygująco, ale… Kilka czynników powoduje, że widzę tutaj sporego faworyta w osobie Andre Muniza.

W stójce Brendan Allen jest sprawniejszym uderzaczem. Składa ładne kombinacje, nieźle pracuje na nogach, posiada znacznie bogatszy arsenał niż Brazylijczyk. Nawet zagrożenie zapaśnicze, jakie wniesie tutaj do oktagonu Muniz raczej nie pomoże mu w wygraniu szermierki na pięści i kopnięcia.

Rzecz jednak w tym, ze Allen nie jest tytanem pod kątem defensywy zapaśniczej. To zawodnik, który nie stroni od walki z pleców. Owszem, w parterze jest naprawdę mocny – vide rozmontowanie Krzysztofa Jotki czy przetaczanie Jacoba Malkouna – ale… There are levels to this shit! – cytując klasyka. Andre Muniz to absolutny gigant parteru. Brazylijczyk kapitalnie łączy ciasną kontrolę z przechodzeniem do coraz bardziej dominujących pozycji, jednocześnie nieustannie czając się na poddania.Mam wobec tego poważne wątpliwości, czy Allen będzie tutaj w stanie wracać na nogi czy przetaczać, o szukaniu poddań już nie wspominając. Prowadzi mnie to wszystko – tj. przede wszystkim niezachwycająca obrona przed obaleniami Amerykanina oraz kapitalna gra parterowa Brazylijczyka – do konstatacji, że Muniz podda albo wypunktuje Allena, rozdając karty w walce na chwyty.

Zwycięzca: Andre Muniz przez decyzję

205 lb: Nikita Krylov (29-9) vs. Ryan Spann (21-7)

Kursy bukmacherskie: Nikita Krylov vs. Ryan Spann 1.57 – 2.41


Bartłomiej Stachura: Ryan Spann posiada fantastyczne warunki fizyczne i potrafi skończyć walkę w dowolnym momencie – zarówno w stójce, gdzie uderza niezwykle mocno, jak i w parterze, gdzie jego firmową techniką jest gilotyna. W pierwszej rundzie starcia z Nikitą Krylovem będzie zatem piekielnie groźny.

Co jednak stanie się, jeśli walka wyjdzie poza pierwsze pięć minut? Otóż, pomimo iż obaj zawodnicy to finisherzy, mam znacznie więcej zaufania do 15-minutowego Krylova niż do 15-minutowego Spanna. A nie zapominajmy, że walka ta odbędzie się na dystansie 25 minut.
W stójce to karatecko odrobinę usposobiony Nikita będzie zapewne ruchliwszy, szukając doskoków z kopnięciami lub krótkimi kombinacjami. Ryan będzie czaił się przede wszystkim na ciosy proste, aby wykorzystać swój fantastyczne zasięg ramion. O ile Amerykanin uderza mocniej, to jednak pod kątem odporności szczęki i ogólnie gotowości do przezwyciężania problemów w oktagonie Krylov przeżuwa go i wypluwa. Uważam też zresztą Górnika za zawodnika wszechstronniejszego – jak najbardziej może poszukać tutaj zapasów, mając oczywiście na uwadze gilotyny Spanna – oraz lepiej poukładanego technicznie.

Innymi słowy….

Zwycięzca: Nikita Krylov przez (T)KO

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

PODSUMOWANIE

WalkaBartek S.
Krylov - Spann
1.57 - 2.41

Krylov
Muniz - Allen
1.40 - 2.77

Muniz
Sakai - Mayes
1.77 - 2.05

Sakai
Suarez - de la Rosa
1.10 - 6.02

Suarez
Malott - Lainasse
1.42 - 2.70

Malott
Gonzalez - Peek
2.70 - 1.42

Peek
Fernandes - Jasudavicius
1.70 - 2.05

Fernandes
Leavitt - Martinez
1.77 - 1.96

Leavitt
Osbourne - Johnson
2.32 - 1.55

Johnson
Solecki - Deaton III
1.14 - 5.05

Solecki
Aliev - Alves
1.50 - 2.45

Aliev
Ostatnia gala7-4
Łącznie2662-1449
Poprawne64,75 %

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button