UFC

Tom Breese vs. Alessio Di Chirico na UFC on ESPN+ 5

Europejskie starcie w kategorii średniej pomiędzy Tomem Breese i Alessio Di Chirico zostało dodane do rozpiski marcowej gali UFC on ESPN+ 5.

Starcie w wadze średniej pomiędzy Tomem Breese (11-1) i Alessio Di Chirico (12-2) zostało dodane do karty walk gali UFC on ESPN+ 5, która odbędzie się 16 marca w Londynie. O zestawieniu doniósł portal Sherdog.com.
27-letni Brytyjczyk rozpoczął karierę w UFC w 2015 roku od trzech zwycięstw, ale w końcu trafił na Seana Stricklanda, który zadał mu pierwszą w karierze porażkę. Problemy zdrowotne i mentalne wykluczyły następnie Breese z gry na dwa lata. Do akcji powrócił – już w kategorii średniej – podczas majowej gali UFC Fight Night 130, ubijając Daniela Kelly’ego.

29-letni Włoch wyszedł obronną ręką z trzech spośród pięciu walk, jakie stoczył pod sztandarem amerykańskiego giganta. Obecnie znajduje się na fali dwóch wiktorii – z Oluwale Bamgbose, którego znokautował, oraz Julianem Marquezem, którego niejednogłośnie wypunktował podczas lipcowej gali TUF 27 Finale.

Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta. Breese będzie miał po swojej stronie przewagę zasięgu, co w połączeniu z dobrym wykorzystywaniem przezeń ciosów prostych stanowić może problem dla Di Chirico. Włoch wydaje się sprawniejszy w obszarze technik nożnych, ale jego kondycja i parter nie stoją na najwyższym poziomie – i wydaje się, że w tych obszarach przewaga może należeć do Brytyjczyka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Tom Breese – 1.55
Alessio Di Chirico – 2.45

Wstępny typ:

Tom Breese

Rozpiska UFC on ESPN+ 5

185 lbs: Tom Breese (11-1) vs. Alessio Di Chirico (12-2)
125 lbs: Molly McCann (7-2) vs. Priscila Cachoeira (8-1)

*****

Gangster z Brooklynu, rębajłowie z Brazylii i nowozelandzki zombie – pięć wniosków z UFC on FOX 31

Powiązane artykuły

Back to top button