UFC

Jack Marshman vs. John Phillips na UFC on ESPN+ 5

W marcu w Londynie dojdzie do walijskiej wojny domowej o utrzymanie w UFC pomiędzy dwoma bitnikami, Jackiem Marshmanem i Johnem Phillipsem.

Dwaj walijscy zawodnicy wagi średniej, John Phillips (21-8) i Jack Marshman (22-8), staną do bratobójczej walki podczas gali UFC on ESPN+ 5, która odbędzie się 16 marca w Londynie. Pojedynek został oficjalnie zapowiedziany przez organizatorów.
Obaj zawodnicy przegrali dwa ostatnie pojedynki, co może oznaczać, że na szali walki znajdzie się dalsza kariera w UFC.

John Phillips jeszcze nie wygrał w oktagonie amerykańskiego giganta. W debiucie został uduszony przez Charlesa Byrda, by podczas listopadowej gali UFC Fight Night 141 w ten sam sposób polec w starciu z Kevinem Hollandem.

Jack Marshman ma za sobą pięć występów w UFC, w tym dwa zwycięskie. Ostatnich dwóch nie zaliczy jednak do udanych. Przegrawszy w październiku zeszłego roku przez poddanie z Antonio Carlosem Juniorem, o powrót na zwycięskie tory powalczył podczas listopadowej gali UFC 230 – ale bez powodzenia. Przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Karlem Robersonem.

Obaj zawodnicy preferują ostre wymiany w stójce, przede wszystkim w obszarze pięściarskim. Obaj są twardzi, agresywni, charakterni – i uderzają mocno. Wydaje się, że Marshman może mieć przewagę kondycyjną, co może mieć znaczenie w dalszej fazie walki. Z drugiej zaś strony, Phillips wydaje się zawodnikiem odporniejszym, co w pojedynku zapowiadającym się na ostrą jatkę może okazać się na wagę złota.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jack Marshman – 1.65
John Phillips – 2.15

Wstępny typ:

John Phillips

Rozpiska UFC on ESPN+ 5

185 lbs: Tom Breese (11-1) vs. Alessio Di Chirico (12-2)
185 lbs: Jack Marshman (22-8) vs. John Phillips (21-8)
125 lbs: Molly McCann (7-2) vs. Priscila Cachoeira (8-1)

*****

Jon Jones nie podda się dodatkowym kontrolom antydopingowym zalecanym przez Komisję w Kalifornii

Powiązane artykuły

Back to top button