UFC

Danny Roberts zmierzy się z niepokonanym w UFC Brazylijczykiem

Danny Roberts stanie w szranki z brazylijskim specjalistą od parteru Claudio Silvą podczas gali UFC on ESPN+ 5 w Londynie.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy walczącymi o przebicie się do czołowej piętnastki Dannym Robertsem (16-3) i Claudio Silvą (12-1) został dodany do rozpiski gali UFC on ESPN+ 5, która odbędzie się 16 marca w Londynie. Walka została oficjalnie ogłoszona przez organizatorów.

Danny Roberts wygrał pięć z dotychczasowych siedmiu walk w oktagonie UFC. W 2018 roku wygrał dwa pojedynki, podnosząc się po klęsce z Nordinem Talebem w grudniu 2017. W pokonanym polu zostawiał Olivera Enkampa, którego znokautował w marcu, oraz Davida Zawadę, którego niejednogłośnie wypunktował podczas lipcowej gali UFC Fight Night 134.

Niepokonany od 11 lat – przegrał tylko w zawodowym debiucie – Claudio Silva wojuje w UFC od 2014 roku, ale z powodu problemów zdrowotnych stoczył jak dotychczas w oktagonie tylko trzy walki, wszystkie kończąc z tarczą. W debiucie jednogłośnie pokonał Brada Scotta, by następnie niejednogłośnie wypunktować Leona Edwardsa. Do akcji powrócił prawie trzy lata później, podczas majowej gali UFC Fight Night 130 poddając Nordine’a Taleba.

Na papierze trudno nie upatrywać faworyta w Dannym Robertsie, który powinien przeważać w stójce, dysponując wystarczającą obroną przed obaleniami, aby utrzymać tam walkę. Rzecz w tym, że Brazylijczyk – underdog w każdej z dotychczasowych walk w UFC – jest w swoich poczynaniach bardzo agresywny i w każdej walce znajduje drogę do parteru, gdzie jest bardzo niebezpieczny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Danny Roberts – 1.50
Claudio Silva – 2.50

Wstępny typ:

Danny Roberts

Rozpiska UFC on ESPN+ 5

185 lbs: Tom Breese (11-1) vs. Alessio Di Chirico (12-2)
185 lbs: Jack Marshman (22-8) vs. John Phillips (21-8)
170 lbs: Danny Roberts (16-3) vs. Claudio Silva (12-1)
125 lbs: Molly McCann (7-2) vs. Priscila Cachoeira (8-1)

*****

„W kategorii półciężkiej furorę robią niedorajdy” – Luke Rockhold ogłasza przejście do 205 funtów

Powiązane artykuły

Back to top button