Battlefield FC

Stracił przytomność czy sędzia popełnił fatalny błąd? Kontrowersyjne przerwanie walki Tibau vs. Brooks (VIDEO)

Gleison Tibau pokonał Willa Brooksa w daniu głównym gali Battlefield CF 2, ale przerwanie walki przez sędziego wzbudziła duże kontrowersje.

W kontrowersyjnych okolicznościach zakończyła się gala Battlefield CF 2, która odbyła się w Makau.

W pierwszej rundzie walki wieczoru Gleison Tibau (34-14), który zastąpił nieco ponad miesiąc temu Abela Trujillo, złapał Willa Brooksa (20-5-1) w gilotynę pod siatką.

Wszystkiemu uważnie przyglądał się sędzia. Gdy lewa ręka Amerykanina zaczęła opadać, a i prawa nie trzymała już Brazylijczyka, rozjemca wkroczył do akcji, przerywając walkę – najwyraźniej oceniając, bez potrząśnięcia ręką Brooksa, że ten stracił przytomność. Amerykanin błyskawicznie jednak zareagował, będąc zszokowanym i zdegustowanym przerwaniem.

Nie wiadomo, czy opadające ręce były zapowiedzią – sygnałem? – utraty przytomności, czy może Will Brooks próbował „rozluźnić ciało” jak lata temu Michael Chiesa w starciu z Kevinem Lee.

W ten sposób seria trzech walk bez porażek Willa Brooksa od czasu rozstania z UFC – dwóch zwycięstw i remisu – dobiegła końca.

Dla Gleisona Tibau jest to drugie z rzędu zwycięstwo.

Wcześniej w Makau Mateusz Rębecki ubił w trzeciej rundzie Kaika Brito, a Wagner Prado zremisował z Doo Hwan Kimem.