Eagle FCRosyjskie MMA

„Chcę zakontraktować więcej znanych nazwisk” – były mistrz Bellatora i pogromca Islama na celowniku Khabiba

Khabib Nurmagomedov zdradził nazwiska dwóch zawodników, których chce zakontraktować w swojej organizacji Eagle Fighting Championship.

W sobotę były mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov gościł w Kazaniu, gdzie odbyła się gala należącej do niego organizacji Eagle Fighting Championship.

Po wydarzeniu Dagestańczyk spotkał się z dziennikarzami, po raz pierwszy zabierając publicznie głos na temat wypowiedzi Khamzata Chimaeva czy sięgnięcia po złoto przez Charlesa Oliveirę. Khabib odpowiedział też na kilka pytań dotyczących swojej organizacji i sobotniej gali.
– Ogólnie podobało mi się – powiedział. – Obejrzałem chyba osiem walk. Podobała mi się karta wstępna. Ostatnia walka będzie oczywiście pamiętana z powodu nokautu. Zawsze ciekawie ogląda się wagę ciężką.

– Oczywiście chciałbym, aby gala była jeszcze lepsza. Jednak wielu gości nie chciało walczyć z powodu ramadanu. Nie byli w formie. Z tego powodu w rozpisce zabrakło trochę ognia. Kolejna gala, która odbędzie się 18 czerwca, będzie pełniejsza.

Dagestańczyk wskazał też elementy, które w organizowanych przez niego galach nie działają jeszcze, jak należy.
– Po pierwsze, chciałbym poprawić oświetlenie – powiedział. – Pojawiał się nie tylko na galach EFC, ale też na UFC, Bellatorze, PFL czy galach, które odbywają się w Rosji. Po drugie, mamy za mało dużych walk wieczoru. Mamy młodych i głodnych gości, ale nie mają dużych nazwisk. Chcę zakontraktować kilka znaczących nazwisk w przyszłości.

– Negocjujemy obecnie z dwoma zawodnikami – Adriano Martinsem i Willem Brooksem. Są też goście z kategorii półciężkiej i ciężkiej. Pracujemy nad tym. Pamiętajcie, że istniejemy dopiero sześć miesięcy. Z powodu pandemii jest nam bardzo trudno pozyskać gości z zagranicy.

Po nieudanej przygodzie w UFC – skończył z bilansem 1-3 – sasiadający swego czasu na mistrzowskim tronie wagi lekkiej Bellatora Will Brooks (20-5-1) stoczył trzy walki w PFL, dwie zwyciężając i jedną remisując. Ostatnio – tj. prawie dwa lata temu – przegrał natomiast przez gilotynę z Gleisonem Tibau w ramach gali Battlefield FC 2.

Z kolei Adriano Martins (28-11) – jedyny pogromca Islama Makhacheva – ostatnimi czasy nie radzi sobie najlepiej. 38-latek przegrał bowiem aż cztery walki z rzędu.Zapytany natomiast o potencjalne zorganizowanie walki niepałających do siebie sympatią Alexandra Emelianenki z raperem GeeGunem, Dagestański Orzeł stanowczo wykluczył taki scenariusz, podkreślając, że nie interesuje go „popowe MMA”.

Wśród rosyjsko-rosyjskich zestawień, które najchętniej obejrzałby w EFC, Khabiba Nurmagomedova najbardziej interesuje pewien rewanż…

– Zdecydowanie jest to walka Vladimira Mineeva z Magomedem Ismailovem – przyznał. – To byłoby dobre starcie. Nie sądzę jednak, że byłoby dobrze, gdybyśmy się w to wmieszali, to ta historia należy tylko do Fight Nights.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Ciekawie byłoby natomiast zorganizować jakąś dobrą walkę w wadze ciężkiej. Jest Ruslan Magomedov. Ciekawie byłoby zorganizować mu walkę. Z kim waszym zdaniem powinniśmy go zestawić?

Jeden z dziennikarzy wskazał wówczas na mistrza wagi ciężkiej ACA Tony’ego Johnsona.

– Cóż, Tony Johnson nie ma zbyt wielu fanów w Rosji – stwierdził Khabib. – (Vladimir) Dayneko mógłby się nadać. Uważam, że starcie Magomedov vs. Day12neko byłoby bardzo dobre. Czy Ruslan walczy teraz dla ACA? Byłoby ciekawie podpisać z nim kontrakt. Brakuje nam tego rodzaju zestawień w wadze ciężkiej.

Wspomniany Vladimir Dayneko (12-5) w walce wieczoru sobotniej gali znokautował w pierwszej rundzie Leonida Timoshenko.
Poniżej cała walka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button