UFC

„Słychać ludzi opowiadających o kradzieży” – sędzia John McCarthy szczerze o werdykcie w walce Gamrot vs. Tsarukyan

Były sędzia John McCarthy zabrał głos na temat werdyktu sędziowskiego w starciu Mateusza Gamrota z Armanem Tsarukyanem.
Wszyscy sędziowie punktowi walki wieczoru sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas każdą rundę zawodów ocenili identycznie, dwie pierwsze przyznając Armanowi Tsarukyanowi i trzy ostatnie – a tym samym zwycięstwo – Mateuszowi Gamrotowi.

Nad werdyktem tym lamentowało całe środowiska MMA nad Wołgą, gdzie zrzucono je na karb sytuacji politycznej na świecie. Z decyzją sędziów nie zgadza się także Ormianin, który uznał, że cztery pierwsze rundy powinny były pójść na jego konto.
Do tematu punktacji w tejże walce odniósł się też w najnowszym podcaście z Joshem Thomsonem były uznany sędzia John McCarthy. Jak ocenia werdykt Big John?

– To była bliska walka – zastrzegł. – To była niesamowicie bliska walka.

– Pytanie brzmi dla mnie tak… Bo pierwsze dwie rundy zapisałem Tsarukyanowi. Trzecia runda była ekstremalnie bliska, ale wypunktowałem ją dla Gamrota, podobnie jak Paul Felder, który mówił, że Gamrot wrócił i ją wygrał.

– Rundą, która stoi pod znakiem zapytania, jest runda czwarta. Tak jest. Wielokrotnie o tym z tobą rozmawiałem i możemy się tutaj sprzeczać. Ale, tak, Gamrot został usadzony na tyłku obrotowym backfistem. Był też jednak w tym momencie na jednej nodze, bo w momencie, gdy został trafiony, sam kopał. Od razu poszedł w grappling. Czy sądzisz więc, że naprawdę został tak mocno zraniony tym uderzeniem? Nie wydaje mi się.– Jeśli spojrzeć dodatkowo szczególnie na końcówkę tej rundy, to trafił wtedy dobrymi uderzeniami Tsarukuyana. Tsarukyan był już trochę zmęczony. Nie mam problemu z żadną opinią w tym temacie, ale wszyscy trzej sędziowie punktowi ocenili tę walkę identycznie. Wszyscy widzieli ją tak samo.

– Wszystko rozbija się o tę czwartą rundę. Trzecia była bliska, ale uważam, że jednak Gamrot ją wygrał.
– To była bliska walka. Mogła pójść w jedną lub drugą stronę. Słychać ludzi opowiadających o jakiejś kradzieży, ale żadnej kradzieży tutaj nie było. To była bliska walka.

Poniżej przytoczony fragment.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button