UFC

Robert Whittaker, Jake Matthews i Daniel Kelly w rozpisce UFC Fight Night 101

Organizacja UFC podała nazwiska trzech australijskich zawodników, którzy pojawią się na gali UFC Fight Night 101 w Melbourne.

Jak donosi portal MMAJunkie.com, podczas touru promocyjnego w Australii UFC ogłosiło nazwiska trzech zawodników, którzy najprawdopodobniej znajdą się na karcie walk gali UFC Fight Night 101, która odbędzie się 26 listopada w Melbourne. Są to Robert Whittaker, Jake Matthews i Daniel Kelly.

25-letni Whittaker (16-4) jest na fali pięciu kolejnych wiktorii, robiąc prawdziwą furorę po przejściu do kategorii średniej. Ostatnio widziany był w oktagonie w kwietniu tego roku, na gali UFC 197 wypunktowując Uriaha Halla. Jest sklasyfikowany na 7. miejscu w swojej kategorii i można się spodziewać, że dostanie mocnego rywala – być może Dereka Brunsona, a może nawet samego Andersona Silvę.

Walczący w kategorii lekkiej 22-letni ledwie Matthews (10-2) wygrał cztery z sześciu dotychczasowych walk w oktagonie. Ostatniego pojedynku nie zaliczy jednak do udanych – na finałowej gali TUF 23 w lipcu przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie z Kevinem Lee.

Z kolei 38-letni były judoka Daniel Kelly (11-1) wychodził zwycięsko z czterech z pięciu walk pod banderą amerykańskiego giganta. Znajduje się na fali dwóch wiktorii, a ostatnio na marcowej gali UFC Fight Night 85 pokonał Antonio Carlosa Juniora.

Rozpiska UFC Fight Night 101

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-3) vs. Ronaldo Souza (23-4)

Pozostałe

185 lbs: Robert Whittaker (16-4) vs. TBA
185 lbs: Daniel Kelly (11-1) vs. TBA
155 lbs: Jake Matthews (10-2) vs. TBA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button