UFC

Luke Rockhold vs. Ronaldo Souza na UFC Fight Night 101

Rewanżowy pojedynek pomiędzy Lukiem Rockholdem i Ronaldo Jacare Souzą odbędzie się na gali UFC Fight Night 101.

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Lukiem Rockholdem (15-3) i Ronaldo Jacare Souzą (23-4) został dodany do australijskiej gali UFC Fight Night 101, która odbędzie się 26 listopada w Melbourne. Informację podano na oficjalnym Twitterze organizacji.

Amerykanin serią czterech kolejnych zwycięstw zapewnił sobie walkę o pas mistrzowski z Chrisem Weidmanem, którego ubił w czwartej rundzie. W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego na czerwcowej gali UFC 199 nie sprostał jednak Michaelowi Bispingowi, przegrywając przez nokaut.

Brazylijczyk wygrał sześć z dotychczasowych siedmiu występach pod banderą UFC. Jedynej porażki doznał w konfrontacji z Yoelem Romero, ale podniósł się po niej na majowej gali UFC 198, szybko ubijając Vitora Belforta.

Pojedynek być może wyłoni kolejnego pretendenta do pasa mistrzowskiego, choć wiele zależeć będzie też od starcia Chrisa Weidmana z Yoelem Romero, które szykowane jest na UFC 205.

Pierwsza walka obu zawodników była piekielnie wyrównana i trudno wskazać też faworyta rewanżu. Rockhold będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, odwrotną pozycję, zapasy i szeroki arsenał kopnięć, ale biorąc pod uwagę jego surową defensywę w stójce i cepy, jakimi lub razić swoich rywali Brazylijczyk – a także jego BJJ – nie sposób skreślać Jacare.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Luke Rockhold – 1.70
Ronaldo Souza – 2.00

Rozpiska UFC Fight Night 101

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-3) vs. Ronaldo Souza (23-4)

Powiązane artykuły

Back to top button