UFC

Jake Matthews vs. Andrew Holbrook i sześć innych walk na gali UFC Fight Night 101

Rozpiska gali UFC Fight Night 101 została wzbogacona o siedem pojedynków, w tym starcie Jake’a Matthewsa z Andrewem Holbrookiem.

Gala UFC Fight Night 101, która odbędzie się 27 listopada w Melbourne, została w ostatnich dniach uzupełniona o siedem nowych pojedynków.

W kategorii lekkiej naprzeciwko siebie staną powracający po porażkach utalentowany Australijczyk Jake Matthews (11-2) i Amerykanin Andrew Holbrook (11-1).

Amerykanin to przede wszystkim zapaśnik – jeśli zdoła przewracać młodziana, powinien skontrolować go z góry. Nie będzie to jednak łatwe, bo Matthews będzie miał przewagę na nogach, a jego defensywa zapaśnicza i parter stoją na solidnym poziomie. Ponadto będzie walczył u siebie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Jake Matthews – 1.45
Andrew Holbrook – 2.60

*****

O utrzymanie pod banderą UFC powalczą dwaj półśredni – Australijczyk Richard Walsh (9-4), który przegrał trzy z ostatnich czterech walk, i Jonathan Meunier (7-1), który ma za sobą nieudany debiut.

Australijczyk to przede wszystkim klinczer, który w tej właśnie płaszczyźnie czuje się najlepiej, pod siatką obijając rywali. Tendencja Meuniera do cofania się w linii prostej może okazać się dla Kanadyjczyka opłakana w skutkach, ale i tak nie sposób go skreślać, bo przede wszystkim w stójce, ale także i w parterze powinien mieć przewagę.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Richard Walsh – 1.65
Jonathan Meunier – 2.10

*****

W innym pojedynku w kategorii półśredniej rękawice skrzyżują kolejni dwaj zawodnicy, którzy znajdują się pod ścianą, mając za sobą dwie kolejne porażki – Australijczyk Kele Noke (20-9-1) i Amerykanin Dominique Steele (14-8).

Trudno wskazać tutaj wyraźnego faworyta – Noke jest odrobinę lepiej poukładany kickboksersko i walczy przed własną publicznością, ale Steele to bardzo silny i twardy zawodnik, który dobrze czuje się w klinczu i w parterze, będąc na górze. Jeśli defensywne zapasy Australijczyka nie zdadzą egzaminu, stery pojedynku przejmie w swoje ręce Amerykanin.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Kyle Noke – 1.65
Dominique Steele – 2.10

*****

W limicie do 145 funtów odbędzie się starcie dwóch zawodników powracających po zwycięstwach – Nowozelandczyk Daniel Hooker (13-6) stawi czoło Amerykaninowi Jasonowi Knightowi (15-2).

Hooker będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, a i w parterze zawsze może złapać jakieś poddanie, ale ultra-agresywny styl Knighta, wsparty przyzwoitymi umiejętnościami kickbokserskimi, twardą szczęką, mocnych charakterem i solidnym parterem, na pewno nie ułatwi Nowozelandczykowi zadania.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Daniel Hooker – 1.70
Jason Knight – 2.00

*****

W kategorii muszej na pięści pójdą dwaj amerykańscy zawodnicy, którzy ostatnio wychodzili z oktagonu na tarczy – trenujący w Australii Ben Nguyen (15-6) i Geane Herrera (9-2).

Nguyen to nieco lepszy uderzacz, ale jeśli Herrera będzie w stanie inicjować klincz, obalać, doprowadzać do kotłowanin w parterze, to on powinien wyjść z walki z uniesioną ręką.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Ben Nguyen – 1.60
Geane Herrera – 2.20

*****

W dywizji lekkiej walkę stoczą powracający po zwycięstwie przez efektowny nokaut Australijczyk Damien Brown (16-9) i Guamczyk Jon Tuck (9-3), który ostatnio przegrał.

Starcie zapowiadaj się na wyrównane – teoretycznie przewagę w obszarze kickbokserskim powinien posiadać Tuck, ale jego niska aktywność w połączeniu z całkiem niezłą grą chwytaną Browna oraz ciężkimi pięściami, jakimi dysponuje, powodują, że nie można wykluczyć żadnego rezultatu.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Damien Brown – 2.10
Jon Tuck – 1.65

*****

Wreszcie w ostatniej dodanej walce w oktagonowe tany pójdą debiutujący w organizacji Australijczyk Alex Volkanovski (13-1) i Japończyk Yusuke Kasuya (9-2-2), który powraca po porażce sprzed ponad roku.

Volkanovski nie jest stójkowym wirtuozem techniki, ale uderza bardzo mocno. Specjalizuje się natomiast w ubijaniu rywali z góry i tam najprawdopodobniej spróbuje przenieść walkę z Japończykiem. Będzie musiał mieć się jednak na baczności, bo wywodzący się z karate Kasuya może mieć na nogach przewagę szybkości, a i w parterze ochoczo szuka poddań.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Alex Volkanovski – 1.55
Yusuke Kasuya – 2.40

Rozpiska UFC Fight Night 101

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-3) vs. Ronaldo Souza (23-4)

Pozostałe

185 lbs: Derek Brunson (16-3) vs. Robert Whittaker (16-4)
185 lbs: Daniel Kelly (11-1) vs. Chris Camozzi (24-11)
155 lbs: Jake Matthews (10-2) vs. Andrew Holbrook (11-1)
170 lbs: Richard Walsh (9-4) vs. Jonathan Meunier (7-1)
170 lbs: Kyle Noke (22-9-1) vs. Dominique Steele (14-8)
145 lbs: Daniel Hooker (13-6) vs. Jason Knight (15-2)
125 lbs: Ben Ngyuen (15-6) vs. Geane Herrera (9-2)
155 lbs: Damien Brown (16-9) vs. Jon Tuck (9-3)
155 lbs: Alex Volkanovski (13-1) vs. Yusuka Kasuya (9-2-2)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button