UFC

Derek Brunson vs. Robert Whittaker na UFC Fight Night 101

Starcie w kategorii średniej między dwoma zawodnikami rozpędzonymi serią pięciu zwycięstw – Derekiem Brunsonem i Robertem Whittakerem – zostało dodane do rozpiski australijskiej gali UFC Fight Night 101.

Derek Brunson (16-3) nie zasypia gruszek w popiele i szybko wraca do akcji. Amerykanin wystąpi na gali UFC Fight Night 101, która odbędzie się 27 listopada w Melbourne, mierząc się z Robertem Whittakerem (16-4). Walka została ogłoszona przez UFC.

Brunson wygrał siedem z ośmiu walk w oktagonie i znajduje się na fali pięciu kolejnych wiktorii, w tym czterech przez nokauty w pierwszej rundzie. Pod jego pięściami padali między innymi Sam Alvey, Roan Carneiro czy ostatnio na gali UFC Fight Night 94 Uriah Hall.

Również Whittaker może pochwalić się doskonałą serią pięciu kolejnych zwycięstw. Pokonywał Brada Tavaresa, Uriaha Halla oraz ostatnio na kwietniowej gali UFC 197 Rafaela Natala.

Zwycięzca zapewni sobie pojedynki ze ścisłą czołówką kategorii średniej.

Whittaker to bardzo mocny bokser i może być pierwszym, który wykorzysta niedbałość stójkową Brunsona – zwłaszcza, że lubuje się w kontrach. Amerykanin jednak mierzył się w przeszłości z rywalami walczącymi z kontry i nie przeszkadzało mu to w ubijaniu ich. Dodatkowo, jest wszechstronniejszym zawodnikiem i zawsze będzie mógł odnieść się do swoich mocnych zapasów, choć położenie na plecach dysponującego dobrą obroną obaleń młodego Nowozelandczyka łatwe nie będzie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Derek Brunson – 1.65
Robert Whittaker – 2.20

Rozpiska UFC Fight Night 101

Walka wieczoru

185 lbs: Luke Rockhold (15-3) vs. Ronaldo Souza (23-4)

Pozostałe

185 lbs: Derek Brunson (16-3) vs. Robert Whittaker (16-4)
185 lbs: Daniel Kelly (11-1) vs. Chris Camozzi (24-11)
155 lbs: Jake Matthews (10-2) vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button