BellatorPolskie MMAStatystyki MMA

Rekordowe statystyki Marcina Helda w Bellatorze

Zwyciężając na gali Bellator 155 z Davem Jansenem, Marcin Held ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych zawodników w historii Bellatora.

Pokonując w bardzo dobrym stylu Dave’a Jansena na gali Bellator 155, Marcin Held wyśrubował swój rekord w organizacji Scotta Cokera do doskonałego 11-3. Oznacza to, że polski zawodnik jest jednym z najlepszych zawodników w historii Bellatora – jedynie Pat Curran wyprzedza tyszanina pod względem liczby wygranych w okrągłej klatce drugiej organizacji świata, mając na koncie 12 triumfów.

Największa liczba zwycięstw pod banderą Bellatora bez podziału na kategorie wagowe:

Pat Curran – 12
Marcin Held – 11
Daniel Straus – 11
Michael Chandler – 11
David Rickels – 11
Alexander Shlemenko – 11

Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę tylko kategorię lekką, to z 11 zwycięstwami na koncie Marcin Held przewodzi stawce wspólnie z Michaelem Chandlerem. Inny zawodnik wagi lekkiej, David Rickels, który łącznie również ma na koncie 11 zwycięstw, 4 z nich odniósł jeszcze w kategorii półśredniej.

Polskiemu zawodnikowi w kontrakcie z Bellatorem pozostała jeszcze tylko jedna walka. Nie ukrywa, że najchętniej stoczyłby ją z Bensonem Hendersonem. Później otwarty jest na wysłuchanie propozycji od innych organizacji.

Świetne statystyki w Bellatorze mogą jednak spowodować, że Scott Coker sięgnie głębiej do kieszeni, by zatrzymać Helda u siebie.

Powiązane artykuły

Back to top button