Plebiscyt UFC 2013UFC

Plebiscyt Lowking.pl – Najlepszy Występ 2013

Chris Weidman pok. Andersona Silvę (techniczny nokaut)

UFC 168

weidmanvssilva2a

Pomimo pokonania Andersona Silvę przez nokaut w poprzednim starciu Chris Weidman nie był faworytem rewanżu. W drugiej walce zaprezentował się jednak jeszcze lepiej niż w pierwszej. W klinczu, a więc płaszczyźnie, w której przez lata fantastycznie prezentował się Silva, powalił Brazylijczyka na deski, zdominował w parterze i nie dał sobie zrobić najmniejszej krzywdy w stójce. Na trzy lowkingi Silvy zblokował dwa, z czego drugi blok był na tyle skuteczny, że upokorzony i bezradny Brazylijczyk połamał na nim nogę.

Gdy walka przeniosła się do klinczu, wydawało się, że Chris Weidman wcieli się w rolę Richa Franklina. Nic z tych rzeczy – Amerykanin ustrzelił Brazylijczyka w jego najmocniejszej płaszczyźnie, by następnie do końca rundy obijać go z góry. Ostatnia, makabryczna akcja to już Silva kopiący lowkingiem bez przygotowania, którego doskonale blokuje mistrz, łamiąc Pająkowi nogę.

fot. Josh Hedges/Zuffa LLC

Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 57

 1. 1. Cain Velasquez pok. Juniora dos Santosa (techniczny nokaut)
  2. Chris Weidman pok. Andersona Silvę (techniczny nokaut)
  3. Josh Thomson pok. Nate’a Diaza (nokaut)
  4. Anthony Pettis pok. Donalda Cerrone (nokaut)
  5. Michael Johnson pok. Joe Lauzona (decyzja)

 2. Ogólnie jestem bardzo zdziwiony, że nie daliście Pettis vs Henderson. Benson we wszystkich swoich walkach raczej łatwo odprawiał rywali ( za wyjątkiem Melendeza) a Pettis w ich walce od początku szedł po swoje więc moim zdaniem zasługuje na bardzo wysoką pozycję

 3. Dużo bardziej od występu z Hendersonem (gdzie Belfort był faworytem i to wyraźnym) podobał mi się jego występ z Rockholdem.

  Pierwszy raz nominacje minęły się zasadniczo z moim wyobrażeniem.

  1. Nie jest łatwo wybrać spośród kilkuset występów 10tke, która zadowoli wszystkich. Uważam nawet, że jest to niemożliwe, bo każdy moze mieć inny gust i inne zdanie na temat danego występu. Nie macie ograniczeń, dlatego warto głosować na swoich faworytów, których nie ma w naszym TOP 10. Wszystkie głosy zostaną policzone.

 4. Przypominam, że na występ roku 2013 mogliście głosować do wczoraj(08.01.2014) do godziny 23.59. Dziękuje wszystkim za oddane głosy.

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zwycięzcę w tej kategorii ogłosimy 12 stycznia(niedziela).

Dodaj komentarz

Back to top button