UFC

Pięć nowych walk na gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo

Karta walk gali UFC Fight Night 100 jednym ogłoszeniem UFC wzbogaciła się o pięć nowych zestawień.

Nie tylko starcie Krzysztofa Jotko z Thalesem Leitesem zasiliło kartę walk gali UFC Fight Night 100, która odbędzie się 19 listopada w Sao Paulo. Organizacja poinformowała bowiem także o pięciu innych pojedynkach, które odbędą się tego wieczoru.

W kategorii koguciej zmierzą się powracający po porażkach Manny Gamburyan (15-9), który został ostatnio ubity przez Johna Dodsona, i Johnny Eduardo (27-10), którego odklepał ostatnio Aljamain Sterling.

Jeśli Gamburyan zdoła przenosić walkę do parteru, co z całą pewnością będzie jego celem, powinien zdominować Brazylijczyka. Jeśli jednak defensywne zapasy tego ostatniego będą działać – co wydaje się wątpliwe, biorąc pod uwagę jego ostatnie starcie – w stójce będzie dzielił i rządził.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Manny Gamburyan – 1.70
Johnny Eduardo – 2.00

W limicie do 170 funtów w oktagonowe tany pójdą mający za sobą dwa zwycięstwa i remis (z Bojanem Velickovicem) amerykański zapaśnik Mike Graves (6-0-1) i brazylijski specjalista od BJJ Sergio Moraes (10-2-1), który po serii czterech wygranych również ostatnią walkę zremisował (z Luanem Chagasem).

Amerykanin – jako znacznie lepszy zapaśnik – decydował będzie, czy walka trafi do parteru. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by chciał walczyć na chwyty z Moraesem, wobec czego kluczową płaszczyzną może okazać się stójka – tam delikatna przewaga należeć może do Gravesa, choć nie jest on żadnym elitarnym uderzaczem i Brazylijczyk też powinien mieć swoje szanse.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Mike Graves – 2.30
Sergio Moraes – 1.60

W dywizji ciężkiej dojdzie do pojedynku Christiana Colombo (8-1-1), który stoczył ostatnio remisową walkę z Jarjisem Danho, i Luisa Henrique (9-2), który po nieudanym debiucie w ostatniej potyczce ubił Dmitry’a Smolyakova.

To pojedynek zawodników, którzy mają jeszcze przed sobą wiele pracy, stąd żadnego rezultatu nie sposób wykluczyć. Tym niemniej wydaje się, że w dotychczasowych walkach większe umiejętności zaprezentował Brazylijczyk, który szczególnie w parterze może mieć przewagę – a do tego walczy na własnym terenie.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Christian Colombo – 2.50
Luis Henrique – 1.50

W kategorii muszej rękawice skrzyżują Yuta Sasaki (19-3-2), który po serii dwóch porażek odbił się wygraną nad Williem Gatesem, i Matheus Nicolau, który znajduje się na fali dwóch zwycięstw, ostatnio pokonując Johna Moragę.

Sasaki bryluje w parterze, ale w stójce jego umiejętnościom przydałyby się jeszcze mocne szlify. Nicolau natomiast to wszechstronny zawodnik, który szczególnie w płaszczyźnie kickbokserskiej powinien mieć przewagę. Także zapasy trenującego u Grega Jacksona Brazylijczyka nie prezentują się źle, co każe widzieć go w roli faworyta tej konfrontacji.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Yuta Sasaki – 2.45
Matheus Nicolau – 1.55

Wreszcie w ostatnim dodanym pojedynku na pięści pójdą dwaj półciężcy – przeniesiony z UFC 205 (wypadł mu rywal w osobie Giana Villante) Marcos Rogerio de Lima (14-3-1), który wygrał trzy z dotychczasowych czterech walk w oktagonie, ostatnio ubijając Clinta Hestera, i debiutujący pod banderą amerykańskiego giganta były mistrz organizacji ACB Gadzhimurad Antigulov (18-4).

Rosjanin to sambista, który preferuje walkę w klinczu i przede wszystkim w parterze. Jest bardzo silny i ma ciężkie pięści, ale nie przykłada większej wagi do techniki w stójce. Brazylijczyk w walce na pięści jest sprawniejszy, a do tego ma użytkowe brazylijskie jiu-jitsu – jeśli będzie w stanie utrzymać starcie na nogach, jego szanse wzrosną, ale jeśli da się przyszpilić do siatki i męczyć z góry, może być powtórka z jego walki z Nikitą Krylovem. Oczywiście dla Rosjanina jest to debiut w oktagonie, do tego na trudnym terenie, co również może mieć wpływ na jego dyspozycję.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Marcos Rogério de Lima – 1.55
Gadzhimurad Antigulov – 2.40

Rozpiska UFC Fight Night 100

Walka wieczoru

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Antonio Rogerio Nogueira (22-7)

Pozostałe

185 lbs: Krzysztof Jotko (18-1) vs. Thales Leites (26-6)
135 lbs: Justin Scoggins (11-2) vs. Pedro Munhoz (12-2)
115 lbs: Claudia Gadelha (13-2) vs. TBA
135 lbs: Manny Gamburyan (15-9) vs. Johnny Eduardo (27-10)
170 lbs: Mike Graves (6-0-1) vs. Sergio Moraes (10-2-1)
265 lbs: Chrisian Colombo (8-1-1) vs. Luis Henrique (9-2)
125 lbs: Yuta Sasaki (19-3-2) vs. Matheus Nicolau (12-1-1)
205 lbs: Marcos Rogerio de Lima (14-3-1) vs. Gadzhimurad Antigulov (18-4)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button