UFC

Justin Scoggins vs. Pedro Munhoz na UFC Fight Night 100

Starcie w kategorii koguciej pomiędzy Justinem Scogginsem i Pedro Munhozem zostało dodane do karty walk gali UFC Fight Night 100.

Do karty walk jubileuszowej gali UFC Fight Night 100, która odbędzie się 19 listopada w nieokreślonej jeszcze lokalizacji w Brazylii, dodano pierwszy pojedynek. W limicie kategorii koguciej naprzeciwko siebie staną Amerykanin Justin Scoggins (11-2) zmierzy się z Brazylijczykiem Pedro Munhozem (12-2). Informację podał portal MMAJunkie.com.

Dla Scogginsa będzie to debiut w kategorii koguciej po tym, jak z powodu problemów ze ścinaniem wagi odwołano jego walkę z Ianem McCallem na UFC 201. Wcześniej 24-latek podniósł się po dwóch porażkach z rzędu, pokonując Josha Sampo i Ray’a Borga w lutym tego roku na gali UFC Fight Night 82.

Munhoz wygrał trzy z dotychczasowych pięciu walk w oktagonie UFC. Ostatnio widziany był w oktagonie w lipcu na gali UFC Fight Night 90, po zaciekłej walce poddając Russella Doane’a. Odbił się w ten sposób po wcześniejszej porażce z Jimmie Riverą.

W płaszczyźnie kickbokserskiej zdecydowana przewaga należeć powinna do Scogginsa, który jest jednym z najlepszych specjalistów od szermierki na pięści i szczególnie kopnięcia w całym UFC. Walczący u siebie Brazylijczyk będzie musiał przenieść walkę do parteru, aby tam poszukać swoich szans, ale biorąc pod uwagę mobilność i dobre defensywne zapasy Amerykanina, nie będzie o to łatwo.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Justin Scoggins – 1.50
Pedro Munhoz – 2.50

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 100

135 lbs: Justin Scoggins (11-2) vs. Pedro Munhoz (12-2)

Powiązane artykuły

Back to top button