Polskie MMAUFC

Krzysztof Jotko vs. Thales Leites na UFC Fight Night 100

Znajdujący się w świetnej formie najlepszy polski średni Krzysztof Jotko zmierzy się z Thalesem Leitesem na gali UFC Fight Night 100.

Nie pomyliliśmy się w naszej analizie, typując kolejnego rywala dla Krzysztofa Jotko (18-1) – w swojej siódmej walce pod banderą amerykańskiego giganta świetnie prezentujący się Polak skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego kategorii średniej Brazylijczykiem Thalesem Leitesem (26-6). Pojedynek odbędzie się 19 listopada na gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo.

Jotko wychodził z tarczą z pięciu z dotychczasowych sześciu pojedynków pod banderą UFC. Obecnie znajduje się na fali czterech kolejnych wiktorii, na którą złożyły się wygrane przez decyzje z Torem Troengiem, Scottem Akshamem i Bradley’em Scottem oraz przez ciężki nokaut z Tamdanem McCrorym na czerwcowej gali UFC Fight Night 89.

Po powrocie pod skrzydła UFC w 2013 roku Leites wygrał pięć kolejnych walk, pokonując między innymi Francisa Carmonta czy Tima Boetscha, ale potem doznał dwóch porażek przez decyzje – najpierw minimalnie wypunktował go Michael Bisping, a potem rozstrzelał go Gegard Mousasi. W sierpniu na UFC Fight Night 92 Brazylijczyk zdołał jednak wrócić na ścieżkę zwycięstw i prawdopodobnie uratować kontrakt, odklepując Chrisa Camozziego.

Dla polskiego zawodnika jest to szansa na przebicie się do czołowej piętnastki kategorii średniej. Z kolei Leitesowi wygrana pozwoli nabrać rozpędu, aby być może raz jeszcze włączyć się do wyścigu o walki ze ścisłą czołówką dywizji.

Pojedynek w stójce zapowiada się na wyrównany – Brazylijczyk uderza i kopie mocno, więc nasz reprezentant będzie musiał mieć się na baczności, ale z drugiej strony Leites nie jest szczególnie wyrafinowany technicznie – wkłada wiele sił w pojedyncze uderzenia, co ułatwia ich unikanie, narażając go na kontry. Polak powinien być aktywniejszy, precyzyjniejszy i mobilniejszy, a na dodatek walczy z odwrotnej pozycji. Jotko będzie musiał uważać w klinczu, bo z tej pozycji najczęściej Leites zaciąga rywali do parteru – a tam powinien mieć przewagę. Niewątpliwie będzie miał też po swojej stronie przewagę doświadczenia, bo w swojej karierze mierzył się z mocniejszymi rywalami niż Jotko – choć, dodajmy, na ogół wtedy przegrywał.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Krzysztof Jotko – 2.25
Thales Leites – 1.65

Rozpiska UFC Fight Night 100

205 lbs: Alexander Gustafsson (17-4) vs. Antonio Rogerio Nogueira (22-7)
185 lbs: Krzysztof Jotko (18-1) vs. Thales Leites (26-6)
135 lbs: Justin Scoggins (11-2) vs. Pedro Munhoz (12-2)
115 lbs: Claudia Gadelha (13-2) vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button