UFCWiadomości MMA

Sobotta vs Noke i dwie inne walki dodane do UFC 193

Peter Sobotta powróci do oktagonu na UFC 193, mierząc się z Kylem Noke.

Trzy nowe starcia zostały dodane do karty walk gali UFC 193, która odbędzie się 14 listopada na Etihad Stadium w Melbourne.

W kategorii półśredniej Richard Walsh (8-3) spróbuje podnieść się po dwóch kolejnych porażkach – z Kiichi Kunimoto oraz Alanem Joubanem – w starciu z Stevem Kennedym (22-7), który w swoim debiucie w UFC przegrał z Peterem Sobottą.

Półciężcy Anthony Perosh (15-9) i Gian Villante (13-6) spróbują podnieść się po porażkach przez nokaut, których doświadczyli ostatnio w starciach z, odpowiednio, Seanem O’Connellem oraz Tomem Lawlorem.

Wreszcie w dywizji półśredniej dojdzie do pojedynku Petera Sobotty (15-4-1) z Kylem Noke (21-7-1).

Po kilku latach przerwy i pierwszej nieudanej przygodzie z UFC Sobotta udanie powrócił do organizacji, dominując zapaśniczo Pawła Pawlaka na gali UFC Fight Night 41. W swoim drugim pojedynku szybko poddał w Berlinie Steve’a Kennedy’ego.

Peter Sobotta kontruje próbę obalenia Steve’a Kennedy’ego, co był początkiem końca tego ostatniego.

Z kolei doświadczony 35-letni Kyle Noke, przeplata ostatnio zwycięstwa z porażkami. W swojej pierwszej walce po ponad półtorarocznej przerwie przegrał z Patrickiem Cote, ustępując Kanadyjczykowi zapaśniczo, by ostatnio na gali UFC Fight Night 65 pokonać Jonavina Webba przez niejednogłośną decyzję.

Dla obu zawodników zwycięstwo stanowić będzie przepustkę do rywalizacji z bardziej rozpoznawalnymi rywalami.

Sobotta zaprezentował się bardzo dobrze w swoich poprzednich pojedynkach, ale w starciu z Kylem Noke poprzeczka zostanie mu zawieszona znacznie wyżej. Australijczyk nie powinien ustępować niemieckiemu Polakowi pod względem warunków fizycznych, a i w stójce może mieć przewagę. Jeśli jednak Sobotta zdoła powtórzyć plan na walkę Patricka Cote, oparty na obaleniach i pracy z góry, nie będzie stał na straconej pozycji.