UFCWiadomości MMA

Lawler vs Condit na UFC 193, Bisping vs Whittaker na karcie

Wedle nieoficjalnych informacji na gali UFC 193 w Melbourne rozstrzygną się losy pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej.

Jak poinformował na Twitterze FrontRowBrian, na gali UFC 193, która odbędzie się 15 listopada w Melbourne w Australii, dojdzie do anonsowanego wcześniej pojedynku o pas mistrzowski kategorii półśredniej między mistrzem Robbiem Lawlerem (26-10) a pretendentem Carlosem Conditem (30-9). Naszą zapowiedź pojedynku znajdziecie tutaj.

Na gali mają też zmierzyć się będący na fali trzech zwycięstw i świetnie prezentujący się po przejściu do kategorii średniej Robert Whittaker (14-4) oraz zwycięski w dwóch ostatnich pojedynkach Michael Bisping (27-7).

Po porażkach z Courtem McGee i Stephenem Thompsonem oraz zwycięstwie nad Mikiem Rhodesem Australijczyk zdecydował się przenieść do kategorii średniej. Jak się okazało, była to słuszna decyzja, bo Whittaker w świetnym stylu rozbił faworyzowanych Clintona Hestera oraz Brada Tavaresa, obu kończąc uderzeniami.

Michael Bisping z kolei po wielu latach przeplatania zwycięstw z porażkami ostatnio zanotował dwie wiktorie, co ostatni raz przydarzyło mu się w 2011 roku. W pokonanym polu po decyzjach sędziowskich pozostawił CB Dollaway’a oraz Thalesa Leitesa.

Zwycięzca pojedynku znajdzie się w doskonałej pozycji do podjęcia rywalizacji z czołówką dywizji średniej.

Hrabia to nadal sprawny, mobilny kickbokser, który może napsuć krwi niemal każdemu. Brytyjczyk jednak ma już swoje lata i lepszy już nigdy nie będzie. Whittaker z kolei to piekielnie utalentowany, szybki i ciężkoręki uderzacz, który prezentuje się lepiej z walki na walkę, a w starciu z weteranem stanie przed swoją życiową szansą. Jeśli młody wilk nadal będzie rozwijał się w aktualnym tempie, Brytyjczyk nie powinien stanowić dla niego większej przeszkody – choć Bisping to szczwany lis, który nadal ma w zanadrzu mnóstwo sztuczek!

Na gali UFC 193 najprawdopodobniej pojawi się też Mark Hunt.

Powiązane artykuły

Back to top button