UFCWiadomości MMA

Lawler vs Condit o pas kategorii półśredniej

Robbie Lawler w swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego zmierzy się z Carlosem Conditem.

Jak donosi dziennikarz Jeremy Botter, Robbie Lawler (26-10, 1NC) w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej skrzyżuje rękawice z Carlosem Conditem (30-8).

Po powrocie do UFC Lawler zanotował trzy kolejne zwycięstwa, które doprowadziły go do ostatecznie przegranej walki mistrzowskiej z Johnym Hendricksem. Później pokonał jednak Jake’a Ellenbergera i Matta Browna, stając do rewanżu z Hendricksem. Tym razem po wyrównanym starciu to na niego wskazali sędziowie. W swojej pierwszej obronie pasa mistrzowskiego po krwawym boju pokonał na UFC 189 Rory’ego MacDonalda.

Carlos Condit przeplatał ostatnio zwycięstwa z porażkami. Po tym, jak wywalczył tymczasowy pas mistrzowski w starciu z Nickiem Diazem, przegrał walkę unifikującą pasy z Georgesem Saint-Pierrem. Następnie przyszła kolejna zapaśnicza porażka, tym razem z Johnym Hendricksem. W kolejnym starciu Condit wreszcie zwyciężył, demolując Martina Kampmanna, ale potem znów schodził z boju pokonany – a jego pogromcą okazał się Tyron Woodley. W walce tej nabawił się poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go ze startów na rok. W swoim powrocie spektakularnie rozprawił się z Thiago Alvesem, czym – jak się okazuje – zapewnił sobie kolejną walkę o pas mistrzowski.

Walka nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez UFC. Nie wiadomo też, na jakiej gali miałoby do niej dojść.

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, zapowiada nam się arcyciekawa stójkowa batalia. Lawler i Condit nie są zawodnikami, którzy jakoś szczególnie błyszczeliby w defensywie, ale ich ofensywa jest mordercza. Obaj mają tytanowe szczęki, ale wątpienia to mistrz uderza znacznie mocniej. Czy jednak ogromna aktywność, którą zawsze prezentuje pretendent, a także nieprawdopodobna kondycja nie okażą się czynnikami decydującymi?

Powiązane artykuły

Back to top button