UFCWiadomości MMA

Jake Matthews vs Akbarh Arreola na UFC 193

Do karty walk gali UFC 193 zostały dodane dwa nowe pojedynku, a wśród nich starcie Jake’a Matthewsa z Akbarhem Arreolą.

Rozpiska gali UFC 193, która odbędzie się 14 listopada w australijskim Melbourne, nabiera kształtów. Do karty walk dodano dzisiaj dwa kolejne zestawienia.

W kategorii średniej 37-letni judoka olimpijski z Australii Daniel Kelly (9-1), który rozpoczął przygodę z UFC od dwóch zwycięstw, przegrywając jednak ostatnio przez nokaut z Samem Alvey’em, skrzyżuje rękawice z brazylijskim specjalistą od BJJ, Ricardo Abreu. Brazylijczyk w swoim debiucie w organizacji poddał Wagnera Silvę, ale ostatnio nie sprostał Jake’owi Collierowi, przegrywając przez niejednogłośną decyzję.

W drugim starciu dodanym do UFC 193 utalentowany lekki, 21-letni Jake Matthews (9-1) zmierzy się z doświadczonym 32-letnim Meksykaninem Akbarhem Arreolą (23-9-1).

Matthews rozpoczął swoją przygodę z UFC z wielkim przytupem, całkowicie dominując i poddając dwóch pierwszych rywali, z którymi się stanął w szranki – Dashona Johnsona i Vagnera Rochę. Później jednak przyszedł zimny prysznic, gdy w maju na gali UFC Fight Night 65 w końcówce pierwszej – toczonej po myśli Australijczyka – rundy udusił go James Vick, serwując młodzianowi pierwszą porażkę w karierze. Matthews miał powrócić na UFC Fight Night 72 w starciu z Mickaelem Leboutem, ale wykluczyła go z niego kontuzja.

Próbka umiejętności parterowych Jake’a Matthewsa z jego debiutu w UFC przeciwko Dashonowi Johnsonowi.

Arreola zdecydowaną większość walk w swojej karierze stoczył na lokalnych meksykańskich galach. W swoim debiucie w UFC nie sprostał Tiago dos Santosowi, ale w drugim występie koncertowo rozprawił się z Yvesem Edwardsem, szybko posyłając go na deski uderzeniami i następnie poddając balachą. W swoim ostatnim występie został jednak na gali UFC Fight Night 62 zdominowany zapaśniczo przez Francisco Trinaldo.

Dla Matthewsa pojedynek stanowił będzie okazję na odbudowanie zaufania fanów, które naruszył ostatnim występem. Natomiast dla Arreoli, który przegrał dwa z ostatnich trzech pojedynków, może to być walka o utrzymanie kontraktu z UFC.

Australijczyk wyglądał bardzo dobrze we wszystkich dotychczasowych walkach w pod banderą UFC. O jego porażce z Vickiem zadecydował brak doświadczenia i swego rodzaju młodzieńcza fantazja, którą powinien z każdym kolejnym występem coraz lepiej kontrolować. Australijczyk dysponuje mocnymi zapasami, dobrym BJJ i mocnym gnp. Jeśli Meksykanin będzie w stanie utrzymać walkę na nogach, nie będzie na straconej pozycji, ale dziurawa defensywa zapaśnicza, którą zaprezentował ostatnio, sugeruje, że może to być dla niego długa noc.

Aktualna karta walk UFC 193:

Robbie Lawler vs. Carlos Condit – o pas mistrzowski kategorii półśredniej
Robert Whittaker vs. Michael Bisping
Mark Hunt vs. Antonio Silva
Jake Matthews vs. Akbarh Arreola
Dan Kelly vs. Ricardo Abreu

*****

Wszystkie doniesienia o UFC 193 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button