UFCWiadomości MMAZapowiedzi gal UFC

Dwie walki dodane do karty gali UFC 193 w Melbourne

UFC poinformowało o dwóch kolejnych walkach, które odbędą się na gali UFC 193 w australijskim Melbourne.

Organizacja z Las Vegas powoli kompletuje kartę walk na galę w Australii, która odbędzie się 15 listopada na Etihad Stadium w Melbourne. Walką wieczoru będzie starcie Rondy Rousey (12-0) z Holly Holm (9-0), natomiast w drugiej walce wieczoru wystąpi nasza mistrzyni, Joanna Jędrzejczyk (10-0) z Valerie Letourneau (8-3).

Nieźle zapowiadająca się rozpiska została wzmocniona dwoma pojedynkami w kategorii muszej. W jednym ze starć rękawice skrzyżują Ben Nguyen (13-5) z Ryanem Benoitem (8-3).

Ben Nguyen to 27-letni Amerykanin z Południowej Dakoty, który jest na fali siedmiu zwycięstw w MMA, z czego ostatnie odniósł w swoim debiucie w UFC, nokautując na UFC Fight Night 65 w końcówce pierwszej rundy Alptekina Ozkilica.

Reprezentant Integrated MMA zmierzy się ze swoim rodakiem Ryanem Benoitem. Baby Face jest weteranem organizacji Legacy FC, a w UFC dotychczas stoczył dwa pojedynki. W swoim debiucie przegrał przez duszenie zza pleców z Joshem Sampo, natomiast w drugiej walce wygrał na UFC 185 przez techniczny nokaut z Sergio Pettisem.

W drugim ogłoszonym starciu sprawdzą się Danny Martinez (17-7) z Richiem Vaculikiem (10-3).

Vaculik będzie walczył przed własną publicznością i będzie to czwarta walka Australijczyka w UFC. Vas poniósł porażkę w debiucie w oktagonie, następnie wygrał, żeby w ostatniej dotychczasowej walce w listopadzie 2014 roku przegrać przez nokaut z Louisem Smolką na UFC Fight Night 55.

Pod jeszcze większą presją walczyć będzie jego rywal Danny Martinez. Gremlin stoczy swoją czwartą walkę w oktagonie i dotychczas w każdym z bojów przegrywał przez jednogłośną decyzję na punkty – w ostatniej walce z Sirwanem Kakai na UFC Fight Night 70 w czerwcu tego roku. Porażka może dla niego oznaczać zwolnienie z organizacji.

Dzięki ogłoszeniu tych dwóch starć karta walk liczy sobie już dwanaście walk, a cała rozpiska gali UFC 193: Rousey vs. Holm prezentuje się następująco:

Ronda Rousey vs. Holly Holm (o pas kategorii koguciej)
Joanna Jędrzejczyk vs. Valerie Letourneau (o pas kategorii słomkowej)
Mark Hunt vs. Antonio Silva
Uriah Hall vs. Robert Whittaker
Kyle Noke vs. Peter Sobotta
Jake Matthews vs. Akbarh Arreola
Anthony Perosh vs. Gian Villante
Daniel Kelly vs. Steve Montgomery
Richard Walsh vs. Steve Kennedy

Brendan O’Reilly vs. William Macario
Danny Martinez vs. Richie Vaculik
Ben Nguyen vs. Ryan Benoit

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button