„Nie wskażecie żadnej walki, w której z powodu zmęczenia czy ciosów zacząłbym się cofać” – Masvidal o taktyce na Diaza

Jorge Masvidal opowiedział o taktycznych i technicznych elementach konfrontacji z Natem Diazem, do której dojdzie w sobotę w Madison Square Garden.

W sobotę w nowojorskim Madison Square Garden dojdzie do oktagonowych porachunków gangsterskich pomiędzy Jorge Masvidalem i Natem Diazem, którzy uświetnią galę UFC 244.

Zobacz także: Conor McGregor apeluje do „najlepszego boksera P4P”, aby przeszedł do MMA

Obaj zawodnicy darzą się dużym szacunkiem, nie szczędząc sobie komplementów, ale…

Niczego to nie zmienia.

– powiedział Gamebred w rozmowie z dziennikarzami po treningu medialnym.

Wyjdę tam, żeby siać zniszczenie. Poszukać wyłącznika. Załatwić to szybko. Robię to dla siebie, dla swojej rodziny, dla mojego dziedzictwa. Jedynym sposobem na wyróżnienie się z tłumu jest wysłanie ludzi w inny wymiar. Można to zrobić tylko w jeden sposób.

W drodze do walki ze świecą szukać wypowiedzi Masvidala i Diaza, którzy odnosiliby się do technicznych czy taktycznych aspektów pojedynku. Obaj zapowiadają wojnę na wyniszczenie i ostrą jatkę.

Jednak właśnie po środowym media treningu Gamebred odrobinę otworzył się w tym temacie, opowiadając o tempie walki, zmęczeniu i parterze rywala.

Mam wiele narzędzi, więc nie miałbym nic przeciwko, aby je pokazać, ale nie mam też nic przeciwko szybkiemu skończeniu walki.

– powiedział, zapytany, czy jego celem będzie jak najszybsze zwycięstwo.

Nie jestem nastawiony na żadną konkretną technikę. W głowie mam tylko skończenie i nie ma znaczenia, czy dojdzie do tego w rundzie pierwszej czy piątej.

Przyjęło się uważać, że stocktończyk nie słynie z mocnego rozpoczynania walk, często potrzebując kilka minut, aby złapać właściwy rytm. Masvidal podchodzi jednak do takich teorii z pewnym dystansem.
Mam jednak wrażenie, że czasami zaczyna szybciej.

– stwierdził.

Szybko poszedł w grappling z Pettisem, żeby go trochę zmęczyć. Odebrał mu przestrzeń. Analizowałem walki pana Diaza. Z Kowbojem i niektórymi innymi gośćmi może nie rusza od razu z ciosami, łapiąc szybko odpowiedni dystans, ale naciera, wywiera presję, ustawia ich na siatce i czyni walkę niewygodną.

Spodziewam się więc, że zacznie teraz ostro. Szczególnie z gościem takim jak ja, który również może rozpocząć ostro, jeśli trzeba.

O ile obaj zawodnicy najczęściej i najchętniej wojują w stójce, to nie jest tak, że stronią od obaleń. Zarówno Masvidal, jak i Diaz nie raz, nie dwa przenosili walkę do parteru, aby tam poszukać swojej przewagi.

Zdaniem wielu to stocktończyk posiada jednak lepsze szlify parterowe, będąc niezwykle groźnym także z pleców, gdzie chętnie rozpuszcza łokcie, nieustannie polując na poddania.

Muszę być uważny w każdym momencie.

– stwierdził Masvidal, zapytany o walkę w sytuacji, gdy położy Diaza na plecach.

Poddania z pleców to jego mocna strona, ale pochodzę z najlepszego klubu na świecie, co powtarzam od lat. Mamy tam prawdziwe potwory, gości, którzy są nieprawdopodobni z pleców, więc nie przejmuję się szczególnie wpadnięciem w tarapaty, jeśli znajdę się na górze. Szczególnie gdy dozwolone są uderzenia. Czy ciosy i łokcie są tutaj dozwolone? Tak? Ok, dam sobie więc radę.

W przeszłości nie brakowało zawodników, którzy na początku dobrze radzili sobie z młodszym ze stocktońskich braci, ale nie będąc w stanie go skończyć, z czasem tracili siły, kończąc na tarczy. Czy takiego scenariusza nie obawia się Jorge Masvidal?

To nie ja. To nie jest pytanie do mnie.

– odpowiedział Gamebred.

Jetem tam, żeby ranić w każdej sekundzie każdej minuty i każdej minucie każdej rundy. Jeśli przetrwa to, co mam mu do zaoferowania, czapki z głów przed nim. Jestem jak wściekły pies – jeśli się zmęczy, i tak nie przestanie gryźć. Nie cofnę się przed nikim. Nie wskażecie żadnej walki, w której z powodu zmęczenia czy przyjmowania uderzeń zaczynam się cofać czy unikać walki. Jestem psem. Gdy zamykają się drzwi klatki, znam tylko jedną rzecz, jedno tempo. Nie biorę więc takich rzeczy pod uwagę.

Obstawiaj wszystkie walki UFC 244 na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Szczegółowa techniczna analiza i typowanie walki Masvidal vs. Diaz – tutaj.

*****

Śladami Kimbo – Jorge Masvidal zorganizował walki fanów podczas otwartego treningu (VIDEO)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply