UFC

„Pora, aby przeszedł do MMA” – Conor McGregor wskazuje najlepszego boksera P4P na świecie

Podczas wojażu po Ukrainie Conor McGregor wskazał najlepszego swoim zdaniem pięściarza na świecie bez podziału na kategorie wagowe.

Goszcząc na Ukrainie w drodze do Rosji, Conor McGregor został zapytany podczas konferencji prasowej o wybornego ukraińskiego boksera, dwukrotnego mistrza olimpijskiego Wasyla Łomaczenkę.

Zobacz także: Weili Zhang nie jest zainteresowana walką z Joanną Jędrzejczyk

Wiem, że ukraiński boks jest fenomenalny. Nieporównywalny z żadnym boksem na świecie. Znam bardzo dobrze Wasyla Łomaczenkę. Studiowałem jego styl od wielu lat. Wiem, że to fenomenalny, fenomenalny bokser. Wierzę, że to numer 1 P4P na świecie w boksie.

– powiedział Irlandczyk.

Z mojego punktu widzenia musisz jednak wystąpić w MMA. Nadchodzi w końcu taki etap, gdy musisz spróbować. Sam siebie oszukujesz, jeśli trzymasz się jednej dyscypliny. To nie jest pełna walka. Musisz wystąpić w MMA. Chciałbym zobaczyć go teraz na scenie MMA.

Wiem, że miał tam coś do powiedzenia na mój temat, ale moje przejście do boksu na walkę z Floydem było czymś, co można porównać z jego przejściem do MMA na walkę z Henrym Cejudo, który jest mistrzem olimpijskim w zapasach w stylu wolnym. Nie uważam, żeby to było konieczne, nie uważam, aby było to dla niego rozsądne, ale osobiście wierzę, że pora, aby wszedł do MMA. W przeciwnym razie żyjesz w kłamstwie.

McGregor i Łomaczenko mają za sobą historię wymiany medialnych uprzejmości. Swego czasu Ukrainiec żartobliwie wyzywał Irlandczyka do walki, później – przed konfrontacją Notoriousa z Floydem Mayweatherem Jr. – proponując mu swoje sparingowe usługi. Były mistrz UFC nie był jednak nimi zainteresowany, twierdząc, że Loma jest dla niego za mały, a poza tym walczy z odwrotnej pozycji.

Z kolei w kwietniu tego roku Conor McGregor zaapelował publicznie do Wasyla Łomaczenki, aby ten wstąpił w szeregi UFC, stając do boju z Henrym Cejudo.
Posłaniec zdążył nawet zaprosić od dawna flirtującego medialnie z MMA Ukraińca w oktagonowe tany, ale ten skwitował to śmiechem.

W Kijowie Conora McGregora zapytano też o jeszcze jednego wybitnego pięściarza z Ukrainy i jednocześnie serdecznego przyjaciela Wasyla Łomaczenki, Aleksandra Usyka.

Znam Usyka bardzo dobrze.

– powiedział Conor.

Walczył ostatnio z Tonym Bellewem. Fenomenalny bokser. Przechodzi chyba teraz do wagi ciężkiej. Kategoria ciężka jest teraz w boksie absolutnie wyjątkowa. Jest Tyson Fury. Jeden z najzwinniejszych bokserów, najsprawniejszych bokserów. Jest Anthony Joshua, niewiarygodny atleta. Jest Deontay Wilder z niesamowitą mocą. Jest jeszcze Ruiz. To także sprawny bokser. Podobny do… Może nie tyle podobny do Tysona, co podobny do niego pod względem jakości boksu. Ma też nokautujące uderzenie. Teraz jest też Usyk. Kategoria ciężka jest teraz bardzo, bardzo ekscytująca i bardzo lubię ją oglądać.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Przegląd bukmacherski #8 – UFC Singapur

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button