„Teraz MMA, Loma” – Conor McGregor zaprasza Wasyla Łomaczenkę do UFC, ma już dla niego rywala


Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor zaprosił Wasyla Łomaczenkę do zamiany dużych rękawic bokserskich na małe pod MMA.

W sobotę w Los Angeles jeden z najlepszych bokserów na świecie Wasyl Łomaczenko (13-1) dopisał do swojego bilansu kolejne efektowne zwycięstwo, rozbijając w pył obowiązkowego pretendenta Anthony’ego Crolla (34-7-3). W ten sposób Ukrainiec obronił pasy mistrzowskie wagi lekkiej WBO i WBA.

Dwukrotny mistrz olimpijski skończył Brytyjczyka krótkim prawym sierpem w czwartej rundzie, wcześniej mocno go rozbijając.

Akcja ta jednemu z fanów skojarzyła się z nokautem, jaki przed laty Conor McGregor zafundował Dustinowi Poirierowi, uderzając go w okolice czubka głowy.

Przywołany do tablicy Irlandczyk, opowiedział o tej akcji i… Zaapelował do Łomaczenki, aby ten spróbował swoich sił w UFC.

Uwielbiam ten obszar. Znany w zasadach MMA jako „head phone”. Ostatnia linia czaszki, w którą można uderzać.

Teraz MMA, Loma. Mamy mistrza olimpijskiego w roli mistrza twojej wagi. Na debiut.

Byłoby identycznie jak z moim debiutem w boksie – przeciwko mistrzowi olimpijskiemu i mistrzowi świata.
Obu zawodników – McGregora i Łomaczenkę – łączy już nawet pewna historia medialna. Dwa lata temu Ukrainiec rzucił Irlandczykowi wyzwanie, wyjaśniając jednak później, że był to po prostu żart.

Rok później trenujący za młodu między innymi sambo i judo Łoma w oczekiwaniu na starcie z Jorge Linaresem zasugerował – ponownie jednak w żartobliwym tonie – możliwość przejścia do MMA.

Z kolei przed walką Irlandczyka z Floydem Mayweatherem Jr. Wasyl Łomaczenko zaproponował Irlandczykowi swoje usługi sparingowe, ale ten podziękował, twierdząc, że jest dla Ukraińca za duży.

Po sobotnim zwycięstwie Łoma rzucił wyzwanie mistrzowi WBC Mikeyowi Garcii.

*****

UFC 236: Holloway vs. Poirier 2 – wyniki i relacja


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *