„Nie można mnie za to wyrzucić” – Jorge Masvidal zignorował zakazy w ATT, zrugał Colby’ego Covingtona

Sposobiący się do wysoce prawdopodobnej walki z Kamaru Usmanem Jorge Masvidal nic sobie nie zrobił z wprowadzenia zakazu wewnątrzklubwych połajanek w ATT.

Przed kilkoma dniami właściciel American Top Team i jeden z najpotężniejszych ludzi w świecie MMA Dan Lambert obwieścił, że wprowadza w swoim klubie nowe zasady – zakazuje mianowicie publiczne rozgrywania jakichkolwiek wewnątrzklubowych konfliktów, zakazuje trash-talku.

– Sprawy przybrały wymiar osobisty i pomyliłem się w ich ocenie – przyznał. – Popełniłem błąd. Powinienem był zdusić to w zarodku, a wszystko rozwinęło się do tego stopnia, że wpływało na trenerów, na trenujących, na klimat w klubie. W rezultacie wprowadziliśmy nowe zasady.
– O ile nie masz zestawionej walki – bo wtedy oczywiście potrzebna jest jakaś promocja – masz zakaz rozmawiania o innych ludziach z klubu. Jeśli zawodnik zdecyduje się jednak to zrobić, musi trenować gdzieś indziej.

Nie jest oczywiście żadną tajemnicą, że decyzja Dana Lamberta była podyktowana zachowaniem Colby’ego Covingtona, który od dawna darł publicznie koty z Jorge Masvidalem i Dustinem Poirierem – z tym ostatnim już się pogodził – oraz od niedawna z Joanną Jędrzejczyk.

O ile jednak od czasu wprowadzenia zakazu wewnątrzklubowego trash-talku Chaos rzeczywiście wrzucił na luz, to zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja z Joanną Jędrzejczyk i Jorge Masvidalem.

Polska zawodniczka w najnowszym wywiadzie z Arielem Helwanim ponownie zrugała Colby’ego Covingtona, domagając się wyrzucenia go z ATT.Z kolei Ulicznik z Miami opublikował właśnie poniższy wpis, odnosząc się bezpośrednio do wspomnianego zakazu autorstwa Dana Lamberta.

– Jebać Coby’ego – napisał. – Najbardziej kruchy i przewrażliwiony gość w dziejach UFC. Nie można mnie za to wyrzucić, bo to zasada obowiązuje tylko zawodników. Nie obowiązuje obwąchujących krocza, których szczęka jest łamana przez innych obwąchujących krocze.
Dan Lambert zapowiadał, że zawodnicy, którzy nie dostosują się do nowych wytycznych, mogą poszukać sobie nowego klubu, ale… Czy rzeczywiście byłby skłonny wyrzucić prawdopodobnie największą gwiazdę w swoich szeregach? Szczególnie, że potencjalna walka Masvidala z Covingtonem – uchylająca zakaz! – jak najbardziej może się w niedalekiej przyszłości zmaterializować?

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply