Najsilniejszy, najdynamiczniejszy i najsprytniejszy – Chael Sonnen ocenia trzy legendy

Chael Sonnen podjął się porównania trzech legendarnych zawodników, z którymi miał okazję się mierzyć – Fedora Emelianenko, Jona Jonesa i Andersona Silvę.

Chael Sonnen jest jedynym na świecie zawodnikiem, który miał okazję konfrontować się z trzema gigantami światowego MMA, przez wielu uważanymi za najlepszych w historii – Fedorem Emelianenko, Jonem Jonesem i Andersonem Silvą.

Z Ostatnim Carem przegrał przed kilkoma tygodniami przez nokaut, z Bonesem w 2013 roku także przez nokaut, a z Pająkiem wojował dwukrotnie, pierwsze starcie w 2010 roku przegrywając przez poddanie w ostatniej rundzie 25-minutowej walki, by rewanż przegrać dwa lata później przez nokaut w rundzie drugiej.
Jak zatem oceniłby tę trójkę Gangster z Oregonu?

Fedor był najsilniejszy. Miał najwięcej mocy. Był też największy, więc prawdopodobnie was to nie dziwi, ale miał prawdziwą sportową eksplozywność. Bardzo dobry atleta. Czułeś szybkość połączoną z eksplozywnością, która dorównywała jego mocy. Naprawdę to czułeś.

– powiedział Sonnen w swoim najnowszym nagraniu.

Jon Jones był najbardziej dynamiczny. Gość, który w tym samym czasie był w stanie kopnąć cię w nogę, uderzyć w twarz i obalić.

Ale Anderson Silva… bez żadnych wątpliwości… choćby najmniejszych – był najsprytniejszy.

O kolejnej walce Sonnena póki co ani widu, ani słychu. Rosjanin szykuje się natomiast do starcia w finale Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora, a Jon Jones do rewanżu z Alexandrem Gustafssonem o złoto wagi półciężkiej UFC. Pająk póki co nie ma żadnego zestawionego pojedynku, ale o jego usługi wojuje medialnie Yoel Romero.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply