Jon Jones vs. Alexander Gustafsson II o pas wagi półciężkiej na UFC 232

Rewanżowy pojedynek Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem będzie walką wieczoru grudniowej gali UFC 232 w Las Vegas.

Jon Jones (22-1) i Alexander Gustafsson (18-4) skrzyżują ponownie rękawice. Ich pojedynek uświetni zaplanowaną na 29 grudnia w Las Vegas galę UFC 232, o czym poinformował portal ESPN.com. Na szali pojedynku znajdzie się złoto kategorii półciężkiej – aktualny mistrz Daniel Cormier abdykuje w chwili rozpoczęcia walki Bonesa z Maulerem.
Jon Jones nie był widziany w akcji od lipca zeszłego roku, gdy podczas gali UFC 214 znokautował w rewanżu Daniela Cormiera. Wpadł jednak na dopingu i w rezultacie wynik walki zmieniono na no-contest i odebrano mu pas. Kilka tygodni temu został zawieszony na 15 miesięcy, decydując się pójść na współpracę – w ocenie wielu: konfidencką – z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA). Formalnie jego zawieszenie dobiegnie końca 28 października – pod warunkiem wszak, że cały czas będzie współpracował z Agencją.

Alexander Gustafsson ostatni pojedynek stoczył w maju zeszłego roku, efektownie ubijając Glovera Teixeirę podczas gali UFC Fight Night 109. Problemy zdrowotne uniemożliwiły mu powrót, choć szykowano go do walki między innymi z Volkanem Oezdemirem.

Pierwsza walka była porywająca i obnażyła poważne braki bokserskie Bonesa, potwierdzając też, że temu ostatniemu nie walczy się łatwo z rywalami o podobnych gabarytach – vide również Ovince St. Preux. Obaj wracają po długiej przerwie – Mauler nawet dłuższej – co stawia pewien znak zapytania co do ich formy. Wydaje się, że boksersko to nadal Szwed powinien przeważać, ale to Amerykanin posiada szerszy arsenał stójkowy, z masą różnorodnych kopnięć i bogactwem klinczerskich narzędzi na czele.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jon Jones – 1.50
Alexander Gustafsson – 2.50

Wstępny typ:

Jon Jones

Rozpiska UFC 232

Walka wieczoru

205 lbs: Jon Jones (22-1) vs. Alexander Gustafsson (18-4) – o pas mistrzowski

Co-main event

145 lbs: Cris Cyborg (20-1) vs. Amanda Nunes (16-4)o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Ilir Latifi (14-5) vs. Corey Anderson (11-4)
185 lbs: Uriah Hall (13-9) vs. Bevon Lewis (6-0)
155 lbs: BJ Penn (16-12-2) vs. Ryan Hall (6-1)
145 lbs: Gilbert Melendez (22-7) vs. Arnold Allen (13-1)
170 lbs: Carlos Condit (30-12) vs. Michael Chiesa (13-4)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.