UFC

Carlos Condit powróci do akcji na UFC 232

Dwaj zawodnicy walczący o powrót na zwycięskie tory po ostatnich nieudanych występach, Carlos Condit i Michael Chiesa, pójdą w oktagonowe tany podczas grudniowej gali UFC 232.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy byłym jej tymczasowym mistrzem Carlosem Conditem (30-12) i debiutującym w tej dywizji Michaelem Chiesą (13-4) został dodany do rozpiski gali UFC 232, która odbędzie się 29 grudnia w Las Vegas.

O zestawieniu poinformował portal BJPenn.com.
Regularnie przebąkujący o zakończeniu kariery sportowej Urodzony Zabójca ostatnie zwycięstwo w oktagonie odniósł w 2015 roku, ubijając Thiago Alvesa. Cztery ostatnie walki kończył jednak na tarczy. Najpierw przegrał niejednogłośnie z Robbiem Lawlerem w walce o złoto, by następnie szybko odklepać duszenie w starciu z Demianem Maią. Powróciwszy po prawie półtorarocznej przerwie, przegrał decyzją z Neilem Magnym, by wreszcie podczas kwietniowej gali UFC on FOX 29 zostać uduszonym przez Alexa Oliveirę.

Również i Michael Chiesa nie radzi sobie obecnie najlepiej – przegrał dwa ostatnie pojedynki, oba przez poddania. Najpierw zmuszony był uznać wyższość Kevina Lee, który przerwał jego serię trzech wiktorii, a podczas lipcowej gali UFC 226 poskręcał go Anthony Pettis. Maverick nie zmieścił się w limicie wagowym przed tym starciem, zapowiadając przejście do 170 funtów.

Wydaje się, że obaj zawodnicy najlepsze lata mają za sobą – Condit to zaprawiony w bojach weteran, który w ostatnich walkach wypadł fatalnie, zupełnie nie czując dystansu i nie mając w sobie w ogóle ognia, natomiast Chiesa… Cóż, on toczy prawną walkę z Conorem McGregorem – o znacznie wyższą stawkę. Tym niemniej, wydaje się, że stójka powinna jednak zdecydowanie należeć do Urodzonego Zabójcy, ale jego fatalna defensywa przed obaleniami może zostać wykorzystana nawet przez tak niewyróżniającego się w aspektach zapaśniczych Mavericka.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Carlos Condit – 1.55
Michael Chiesa – 2.45

Wstępny typ:

Carlos Condit

Rozpiska UFC 232

145 lbs: Cris Cyborg (20-1) vs. Amanda Nunes (16-4)o pas mistrzowski

Pozostałe

205 lbs: Ilir Latifi (14-5) vs. Corey Anderson (11-4)
125 lbs: Jessica Eye (13-6) vs. Sijara Eubanks (3-2)
185 lbs: Uriah Hall (13-9) vs. Bevon Lewis (6-0)
155 lbs: BJ Penn (16-12-2) vs. Ryan Hall (6-1)
145 lbs: Gilbert Melendez (22-7) vs. Arnold Allen (13-1)
170 lbs: Carlos Condit (30-12) vs. Michael Chiesa (13-4)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button