„Najpotężniejsze państwa i największe firmy są w szoku, ale Khabib i tak ma walczyć?” – Khabib prosi, aby fani postawili się w jego sytuacji

Rozdający karty w kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov zdecydowanie nie jest pod wrażeniem narracji fanów dotyczącej jego walki z Tonym Fergusonem.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov opublikował obszerny wpis na Instagramie, w którym wyjaśnił, dlaczego najprawdopodobniej nie dojdzie do jego walki z Tonym Fergusonem na UFC 249.

Dagestański Orzeł wyraził też zdziwienie komentarzami ze strony fanów, którzy domagają się, aby zrobił wszystko – czyli pomimo licznych obostrzeń z powodu trawiącej świat pandemii koronawirusa wyjechał z Rosji – byle tylko doszło do zestawionej po raz piąty walki z El Cucuyem.

View this post on Instagram

Staying home in quarantine and reading the reaction of people to the situation around my fight, it turns out that the whole world should be in quarantine, governments of all countries, famous people around the world urge people to follow all safety requirements in order to limit the spread of the disease, to save people, and Khabib is the only one relieved of all obligations and must demonstrate free will and train flying around the world, for the sake of fight? – I understand everything and I’m definitely upset more than you to cancel the fight, probably like all others, I had many plans after the fight, but I can’t control it all. The greatest countries and the largest companies of our time are shocked by what is happening, every day the situation changes unpredictably. But Khabib still has to fight, is that what you saying? – Take care of yourself and put yourself in my shoes. – 📍 Сижу дома на карантине и читаю реакцию людей на ситуацию вокруг моего боя, получается весь мир должен сидеть на карантине, правительства всех стран и известные люди всего мира призывают людей соблюдать требования безопасности, чтоб ограничить распространение болезни ради спасения людей, а Хабиб, освобождён от всех обязательств и должен демонстрировать свободу воли и тренироваться летая по всему миру рискуя своей жизнью ради боя ? – Я все понимаю и точно не меньше вас расстроен отменой боя, наверно у меня , как и у всех других, было много планов после боя, но я не в силах контролировать все это. Сверх державы и крупнейшие компании нашего времени в шоке от того, что происходит, каждый день ситуация меняется непредсказуемо. Но Хабиб все равно должен драться, так получается? – Берегите себя и поставьте себя на мое место.

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

– Siedzę w domu na kwarantannie i czytam reakcje ludzi na temat sytuacji wokół mojej walki – napisał Khabib. – Okazuje się, że cały świat powinien być w kwarantannie, rządy wszystkich krajów, sławni ludzie z całego świata namawiają innych, żeby trzymali się wymogów bezpieczeństwa, ograniczając rozprzestrzenienia się zarazy, aby ratowali świat, a Khabib jest jedynym, który jest zwolniony z tych obowiązków. Ma pokazać wolną wolę, trenować i lecieć nad drugi koniec świata – i wszystko to dla walki?
– Rozumiem wszystko i na pewno jest mi bardziej przykro niż wam z powodu anulowania walki. Prawdopodobnie jak wszyscy inni miałem swoje plany po walce, ale nie jestem w stanie kontrolować wszystkiego.

– Najpotężniejsze państwa i największe firmy naszych czasów są w szoku wobec tego, co się dzieje, a każdego dnia sytuacja zmienia się w niemożliwy do przewidzenia sposób. Ale Khabib i tak ma walczyć – czy o to wam właśnie chodzi? Dbajcie o siebie i spróbujcie postawić się w mojej sytuacji.W poniedziałek gruchnęły doniesienia, wedle których pierwotnie zaplanowana na 18 kwietnia w Brooklynie gala UFC 249 ma się ostatecznie odbyć w Stanach Zjednoczonych, a dla Tony’ego Fergusona szykowany jest nowy rywal w osobie Justina Gaethje.

Khabib Nurmagomedov stwierdził wówczas, że jest uziemiony w Dagestanie, ponieważ dwa tygodnie wcześniej otrzymał zapewnienie od UFC, iż gala na pewno nie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych – miała zostać przeniesiona do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Z czasem plany te jednak się zmieniły, a Nurmagomedov utknął w Dagestanie.
Szybko pojawiło się jednak wiele komentarzy sugerujących, że mistrz może wykorzystać swoje koneksje w Rosji, aby pomimo zakazów podróży, prywatnym samolotem polecieć do Stanów Zjednoczonych.

W temacie oficjalne oświadczenie wydała nawet rosyjska Agencja Transportu Lotniczego, informując, że istnieje taka możliwość. Zaznaczono jednak, że Nurmagomedov miałby prawdopodobnie problem z powrotem do Rosji po walce.

Jeszcze dzisiaj o gali UFC 249 wypowiadał się ojciec mistrza Abdulmanap Nurmagomedov, który stwierdził, że piłka nadal pozostaje w grze. Zdradził, że pojawiła się oferta organizacji wydarzenia na Białorusi, przyznając też, że póki co nie brano pod uwagę możliwości udania się do Stanów Zjednoczonych prywatnym odrzutowcem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply