UFC

„Próbują zorganizować galę beze mnie” – Khabib zdradził, że UFC szuka nowego rywala dla Fergusona

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov stwierdził, że UFC pracuje nad organizacją gali UFC 249 bez jego udziału.

Ledwie Tony Ferguson zaapelował w mediach społecznościowych do Khabiba Nurmagomedova, aby ten nie ukrywał się przed nim w Rosji – sugerując w ten sposób w nieco zawoalowany sposób, że gala UFC 249 miałaby odbyć się jednak w Stanach Zjednoczonych – mistrz zabrał głos w temacie.

Wykorzystując Instagram Live opowiedział o tym, jak wszystko wygląda z jego perspektywy.

– Trenowaliśmy w AKA, nie mając żadnych informacji o walce – powiedział (za RT.com). – Gdzie i czy w ogóle do niej dojdzie.

– Potem UFC powiedziało nam, że do walki na sto procent nie dojdzie w Stanach Zjednoczonych. Powiedzieli, że na 99% odbędzie się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
– Po rozmowach z UFC zdecydowaliśmy się polecieć do Emiratów na miesiąc przed walką. Nie pamiętam dokładnej daty. Czy to był 19 czy 20 kwietnia. Musiałbym sprawdzić. Gdy jednak wylądowaliśmy w Emiratach, dowiedzieliśmy się, że zamierzają zamknąć granice. Nikt nie będzie w stanie wylecieć ani wlecieć, pomijając mieszkańców.

– Musieliśmy więc polecieć do Rosji. Teraz jestem w Dagestanie i codziennie trenuję, przygotowuję się, chociaż nie wiem, na co się przygotowuję. A to dlatego, że gdy wróciliśmy do Rosji, dowiedzieliśmy się, że zamierzają zamknąć granice. Podobnie jak w USA, jak w Europie, jak w Emiratach, wszędzie. Cały świat jest teraz w kwarantannie.

– Teraz słyszę, że próbują zorganizować galę beze mnie. Ok, śmiało. Wszyscy powinniśmy postępować zgodnie z prawem. Nie jestem temu przeciwny, wiem, że zawodnicy muszą wykarmić rodziny, opłacić rachunki. Wiem, jak ciężkie jest to dla zawodników. Jeśli nie walczą, nie zarabiają.

– Słyszę nawet, że szukają nowego rywala dla Tony’ego, bo jest w Stanach Zjednoczonych, a ja jestem tutaj w Rosji. Nie jestem tutaj jednak ze swojej woli.– UFC powiedziało mi, że do tej walki na sto procent nie dojdzie w USA, a jeśli nawet nie dojdzie do niej w Emiratach, to dojdzie do niej po tej stronie globu. O wszystkim rozmawialiśmy z UFC. Do tamtego czasu spędziłem już pięć tygodni, ciężko trenując w AKA.

– Teraz nie wiem tak naprawdę, co się dzieje. Ciężko trenować i ciąć wagę, gdy cały świat jest zamknięty, a ty nie wiesz, do czego się przygotowujesz. To jednak nie pierwszy raz, gdy muszę stawić czoła trudnościom w mojej karierze.
Khabib Nurmagomedov stwierdził też, że wedle jego informacji, Dana White i spółka rozmawiają z jednym ze stanów w USA, aby tam zorganizować galę.

– Skończyłem właśnie trening. Jestem gotowy do walki z dowolnym rywalem. Gdziekolwiek, kiedykolwiek. Po to tutaj jestem. Dlatego jestem aktywnym sportowcem, aktywnym mistrzem. Po prostu podajcie miasto i datę, wskażcie rywala i potwierdźcie, że na pewno walczymy. Będę na miejscu. Co do reszty, pewne rzeczy nie zależą od nas.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button