„UFC szuka rywala dla Tony’ego Fergusona” – Khabib Nurmagomedov o UFC 249

Tony Ferguson przestrzegł Khabiba Nurmagomedova, aby ten zakazów podróży nie wykorzystał jako „wymówki do wycofana się” z walki na UFC 249.

Nadal nie wiadomo, czy zaplanowana na 18 kwietnia – pierwotnie w Brooklynie – gala UFC 249 w ogóle się odbędzie. Wedle ostatnich wieści, jakimi podzielił się ze światem szef amerykańskiego giganta Dana White, w grę wchodzi 4-5 lokalizacji. Mając na uwadze, że przed tygodniem zapewniał, że ma już na 99,9% dopięte miejsce, nie wygląda to szczególnie optymistycznie.

Khabib Nurmagomedov od niespełna dwóch tygodni przebywa już w Dagestanie, gdzie powrócił z powodu zamknięcia klubu American Kickboxing Academy w San Jose. Mistrz nie jest szczególnie skory do dzielenia się swoimi przemyśleniami na temat UFC 249, ale nadrabia jego ojciec i trener Abdulmanap Nurmagomedov.

Ostatnio senior stwierdził, że pewnikiem jest, iż gala nie odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, jako najlepsze miejsce na zorganizowanie gali wskazując Rosję. Stanowi to pewną zmianę względem jego wcześniejszej narracji, wedle której największe szanse istniały na to, iż UFC 249 odbędzie się w Dubaju.
Co natomiast słychać u Tony’ego Fergusona? Otóż, publikujący dotychczas głównie migawki ze starych treningów El Cucuy zabrał w końcu głos na temat niepewnej sytuacji związanej z UFC 249.

– Zbliża się 18 kwietnia – napisał Amerykanin. – A ty, Khabibie Nurmagomedovie, ukrywasz się w Rosji. Zakazy podróży nie powstrzymają mnie przed skopaniem ci dupska. Nie wykorzystuj tego jako wymówki, żeby się wycofać. Dostałeś wiele propozycji lokalizacji, odeślij nam jedną. Nadal moja dziwka.

Czy powyższy wpis pretendenta może wskazywać na to, że jednak organizatorzy planują doprowadzić do walki poza Rosją? Jednak w Stanach Zjednoczonych? A może Rosja również brana jest pod uwagę, ale opcją tą nie jest zainteresowany Tony Ferguson?

Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Dagestański Orzeł przebywa w tej chwili w Dagestanie, natomiast El Cucuy w Kalifornii.
Wiadomo również, że od dzisiaj w Rosji obowiązuje zakaz podróży – zarówno poza granice kraju, jak i do kraju z zagranicy. Lotniczy, lądowy i morski. Wiadomo, że jest to zakaz tymczasowy, ale władze nie poinformowały, kiedy dobiegnie końca. Zakaz nie dotyczy tylko dyplomatów i członków oficjalnych delegacji opuszczających Rosję.

AKTUALIZACJA: mistrz poinformował na Instagramie, że UFC… szuka nowego rywala dla Tony’ego Fergusona!

Z tego, co wiem, UFC szuka rywala dla Tony’ego Fergusona. Ja nie mogę wylecieć z Rosji, a Tony jest w Stanach Zjednoczonych. Wylecieliśmy z USA, bo UFC powiedziało nam, że gala na 99% odbędzie się w Abu Zabi.

Pełna wypowiedź Khabiba – tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. silas

    30 marca 2020 at 17:38

    Fuck off.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply