„To jedna z najlepszych opcji” – prezydent Łukaszenka chce zorganizować UFC 249 na Białorusi

Ojciec i trener Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov opowiedział o poważnie zagrożonej gali UFC 249.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi na świecie z powodu pandemii koronawirusa, nadal nie wiadomo, czy – a jeśli tak, to gdzie – odbędzie się gala UFC 249, którą uświetnić miał pojedynek na szczycie 155 funtów pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem.

W poniedziałek pojawiły się doniesienia, wedle których wydarzenia ma się ostatecznie odbyć w Stanach Zjednoczonych – ale bez Dagestańskiego Orła. Ten bowiem przebywa obecnie na terenie Rosji, podczas gdy ruch poza granice kraju został wyłączony.

Organizatorzy już w weekend mieli zaproponować El Cucuyowi walkę z Justinem Gaethje w charakterze zastępstwa za mistrza.

Z kolei szef UFC Dana White zapowiedział, że broni nie składa i zrobi, co w jego mocy, aby jednak doprowadzić 18 kwietnia do walki Dagestańskiego Orła z Tonym Fergusonem.
Jak natomiast sytuacja przedstawia się w tej chwili? Jakie są szanse na to, że Nurmagomedov i Ferguson staną naprzeciwko siebie w oktagonie za nieco ponad dwa tygodnie? O to zapytano ojca i trenera mistrza Abdulmanapa Nurmagomedova.

– Nie jestem w stanie stwierdzić na pewno – odparł w rozmowie z Sport-Express.ru. – Pozostajemy jednak w treningu. Dajcie nam miasto i miejsce.

– Rosja zaproponowała Kazań, Jekaterynburg, Moskwę. Chcieliśmy Abu Zabi, ale nie wiem, czy do tego dojdzie.

Nurmagomedov senior zwrócił uwagę, że sytuacja na świecie jest obecnie bardzo skomplikowana.

– Jeśli nie dojdzie do tej walki, nie trzeba robić z tego tragedii – zaznaczył. – Są teraz ważniejsze rzeczy. Zdrowie ludzi na całym świecie. Walczyć można później. Najważniejsze, aby ludzie pozostali zdrowi. Trzeba ich przestrzec i narzucić mocną kwarantannę.

Kilka dni temu pojawiły się sugestie, wedle których do walki mogłoby dojść na terenie Białorusi, gdzie życie toczy się póki co względnie normalnie, także jeśli chodzi o wydarzenia sportowe. Prezydent kraju Aleksandr Łukaszenka wychodzi bowiem z założenia, że „lepiej zginąć, stojąc, niż żyć na kolanach”.

Jak się okazuje, w temacie potencjalnej walki Nurmagomedova z Fergusonem właśnie na Białorusi poczyniono pewne kroki – i to właśnie na najwyższym szczeblu białoruskiej władzy!

– Chciałbym bardzo podziękować prezydentowi Białorusi Aleksandrowi Łukaszence – powiedział Abdulmanap. – Chcę mu podziękować za propozycję. Dlaczego nie? Uważam, że to jedna z najlepszych opcji.Tymczasem nie brak również opinii, iż Dagestański Orzeł mógłby opuścić teren Rosji prywatnym czarterem.

Dziś nawet Agencja Transportu Lotniczego Rosji wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowano, że istnieje możliwość, aby Khabib Nurmagomedov wyleciał z Rosji. Firma, z której prywatnych usług lotniczych zdecydowałby się skorzystać, musiałaby wcześniej uzyskać pozwolenie na opuszczenie Rosji oraz pozwolenie na lądowanie w Stanach Zjednoczonych, co jednak – wedle Agencji – nie powinno stanowić większego problemu.

Zaznaczono jednak, że powrót ze Stanów Zjednoczonych do Rosji mógłby z uwagi na nowe regulacje okazać się bardzo problematyczny.
Zapytany, czy opcja wykorzystania prywatnego lotnictwa do opuszczenia kraju była rozważana, ojciec mistrza postawił sprawę jasno.

– Nie rozmawialiśmy o tym.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply