Tony Ferguson otrzymał ofertę walki z Justinem Gaethje na UFC 249

Wedle nieoficjalnych doniesień, Tony Ferguson otrzymał propozycję walki z Justinem Gaethje podczas gali UFC 249.

Po dzisiejszych doniesieniach tylko najwięksi optymiści, może wespół z fanami teorii spiskowych, wierzą w to, że zestawiony po raz piąty pojedynek na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem dojdzie w końcu do skutku podczas gali UFC 249.

Rzecz bowiem w tym, że Dagestański Orzeł przebywa obecnie w Rosji, a El Cucuy w Stanach Zjednoczonych. Rosyjskie granice zostaną natomiast dzisiaj zamknięte, co oznacza, że nie można ani opuścić kraju, ani do niego wjechać.

Dagestańczyk zdradził, że trwają prace nad tym, aby galę UFC 249 zorganizować jednak – wbrew wcześniejszym ustaleniom, z powodu których wrócił do Rosji – na terenie Stanów Zjednoczonych bez jego udziału. Stwierdził też, że organizatorzy szukają nowego przeciwnika dla Tony’ego Fergusona.
Słowa te potwierdził dziennikarz Ariel Helwani, który nieoficjalne doniósł, że El Cucuyowi zaproponowano starcie z rozpędzonym serią trzech nokautów w pierwszych rundach Justinem Gaethje. Jak jednak zaznaczył Kanadyjczyk, do finalizacji pojedynku póki co daleko.

Czy El Cucuy byłby gotów zaakceptować starcie z Gaethje bez pasa mistrzowskiego – tymczasowego? – na szali? Czy Highlight wziąłby walkę na niespełna trzy tygodnie przed galą? Póki co nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że gotowość do walki 18 kwietnia wyraził były tymczasowy mistrz Dustin Poirier.

Niewidziany w akcji od września ubiegłego roku, gdy przegrał z Khabibem Nurmagomedovem, Luizjańczyk potwierdził w innym wpisie, że chętnie wyszedłby do Tony’ego Fergusona. Czy natomiast byłby też zainteresowany kolejnym starciem z Justinem Gaethje, którego swego czasu znokautował, nie wiadomo.

Nieco wcześniej pełną gotowość na zastąpienie Khabiba Nurmagomedova lub Tony’ego Fergusona w ramach gali UFC 249 wyraził też Dan Hooker.Ariel Helwani doniósł również, że organizatorzy próbują na 18 kwietnia zestawić pojedynek o złoto kategorii półśredniej pomiędzy Kamaru Usmanem i Jorge Masvidalem, ale póki co szanse na to nie są duże. Gamebred zdążył już zabrać głos w temacie, zapewniając, że jest gotowy na „mistrza w obwąchiwaniu krocza”.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. oslizglymenadzer

    30 marca 2020 at 22:00

    No kurwa nie wierzę…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply