Mamed Khalidov vs. Scott Askham walką wieczoru KSW 52

Scott Askham i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w niemistrzowskiej walce wieczoru grudniowej gali KSW 52.

Pojedynek pomiędzy mistrzem wagi średniej Scottem Askhamem (18-4) i powracającym do akcji po krótkiej emeryturze byłym mistrzem Mamedem Khalidovem (34-6-2) uświetni galę KSW 52, która odbędzie się 7 grudnia w Gliwicach.
O zestawieniu pierwotnie doniósł portal InTheCage.pl, a podczas transmisji z gali KSW 50 została ona ogłoszona oficjalnie.

Mamed Khalidov przegrał dwa ostatnie pojedynki, będąc zmuszonym do uznania wyższości Tomasza Narkuna – najpierw przez poddanie, później jednogłośną decyzja. Po tej drugiej porażce, której doznał w grudniu ubiegłego roku, ogłosił zakończenie sportowej kariery. Decyzję zmienił w lipcu. Ostatnie zwycięstwo odniósł w maju 2017 roku, pokonując jednogłośnie Borysa Mańkowskiego.

Zobacz także: Trener wskazuje trzy kluczowe błędy, jakie Dustin Poirier popełnił w walce z Khabibem Nurmagomedovem

Scotta Askham pozostaje niepokonany od marca 2017 roku, gdy w ostatniej walce pod flagą UFC przegrał niejednogłośnie z Bradem Scottem. Zwycięstwem z Luke’iem Barnattem utorował sobie drogę do KSW, przygodę z polskim gigantem rozpoczynając z nie lada przytupem – w ledwie 69 sekund znokautował kopnięciami na korpus Michała Materlę. Taki sam los zgotował później Marcinowi Wójcikowi. Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali KSW 49, gdzie ponownie znokautował Michała Materlę, sięgając po pas mistrzowski wagi średniej.

Pojedynek odbędzie się w umownym limicie wagowym 85 kilogramów na dystansie trzech rund.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Bones El Jones

    14 września 2019 at 21:07

    Z całym szacunkiem, ale naprawde jest to C.Y.R.K.
    85kg? „Hahahahahahahahahaha”

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply