UFC

Junior dos Santos vs. Blagoi Ivanov walką wieczoru UFC Fight Night 133

Byli mistrzowie kategorii ciężkiej UFC i WSoF, Junior dos Santos i Blagoi Ivanov, zmierzą się w walce wieczoru lipcowej gali UFC Fight Night 133.

Walką wieczoru gali UFC Fight Night 133, która odbędzie się 14 lipca w Boise, został pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Juniorem dos Santosem (18-5) i debiutującym w oktagonie Blagoiem Ivanovem (16-1). O zestawieniu poinformował portal ESPN.com.
Brazylijczyk od 2012 roku przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatnio był widziany w akcji w maju zeszłego roku, przegrywając przez nokaut ze Stipe Miocicem w walce o pas mistrzowski. Do oktagonu miał powrócić kilka miesięcy później, mierząc się z Francisem Ngannou, ale wpadka dopingowa – za którą ostatecznie został zrehabilitowany, otrzymując 6-miesięczne zawieszenie – pokrzyżowała mu plany.

Blagoi Ivanov jest niepokonany od czterech lat, gdy jedyną w karierze porażkę zadał mu pod banderą Bellatora Alexander Volkov. Wtedy Bułgar przeniósł się do WSoF, gdzie od razu zdobył pas, trzykrotnie go następnie broniąc. Ostatnie starcie stoczył w listopadzie zeszłego roku, wypunktowując Caio Alencara.

Wydaje się, że Cygan najlepszą formę w karierze ma już za sobą, ale jego stójka z dobrymi defensywnymi zapasami powinny stanowić nie lada przeszkodę dla debiutanta. Z drugiej zaś strony, Brazylijczyk od lat popełnia na nogach te same błędy, które Ivaonv jak najbardziej może spróbować wykorzystać – zwłaszcza, że szczęka dos Santosa została w ostatnich latach skruszona, a w bojowych warunkach nie był widziany od roku.

Przewidywany kursy bukmacherskie:

Junior dos Santos – 1.50
Blagoi Ivaonv – 2.50

Rozpiska UFC Fight Night 133

Walka wieczoru

265 lbs: Junior dos Santos (18-5) vs. Blagoi Ivanov (16-1)

Pozostałe

170 lbs: Sage Northcutt (10-2) vs. Zak Ottow (16-5)
135 lbs: Said Nurmagomedov (11-1) vs. Justin Scoggins (11-4)
135 lbs: Cat Zingano (9-3) vs. Marion Reneau (9-3-1)
125 lbs: Liz Carmouche (11-6) vs. Jeniffer Maia (15-4-1).

*****

Brad Tavares vs. Israel Adesanya walką wieczoru gali TUF 27 Finale

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button