UFC

Brad Tavares vs. Israel Adesanya walką wieczoru gali TUF 27 Finale

W swojej pierwszej walce wieczoru w karierze Brad Tavares skrzyżuje rękawice z Israelem Adesanyą podczas lipcowej gali TUF 27 Finale.

Pojedynek Brada Tavaresa (17-4) z Israelem Adesanyą (13-0) został oficjalnie zapowiedziany jako walka wieczoru gali The Ultimate Fighter 27 Finale, która odbędzie się 6 lipca w Las Vegas.
Sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu kategorii średniej Hawajczyk znajduje się na fali czterech wiktorii, którymi odbudował się po porażce z Robertem Whittakerem jeszcze w 2015 roku. Wypunktowawszy niejednogłośnie Caio Magalhaesa i jednogłośnie Eliasa Theodorou oraz Thalesa Leitesa, podczas kwietniowej gali UFC on FOX 29 odnieść pierwsze od 2011 roku zwycięstwo przed czasem, ubijając Krzysztofa Jotko.

Z kolei utytułowany kickbokser Israel Adesanya ma za sobą dwa występy pod banderą UFC. W debiucie ubił Roba Wilkinsona by ostatnio, także podczas gali UFC on FOX 29, niejednogłośnie wypunktować Marvina Vettoriego.

Tavares to przede wszystkim kickbokser, który tylko od wielkiego dzwona korzysta z zapasów, nieszczególnie zresztą wyróżniając się w tej płaszczyźnie. Innymi słowy, jest to idealnie stylistycznie zestawienie dla nigeryjskiego Nowozelandczyka, który ma niemal gwarancję, że pojedynek będzie toczył się na nogach – a tam co prawda w MMA ustępuje Hawajczykowi pod względem doświadczenia, ale niewątpliwie przewyższa go pod względem technicznym, arsenałowym i szybkościowym.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Brad Tavares – 1.65
Israel Adesanya – 2.15

*****

Edson Barboza zabiera głos po porażce z Kevinem Lee: „Po chwili refleksji mam do powiedzenia tylko jedno…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button