UFC

Said Nurmagomedov vs. Justin Scoggins na UFC Fight Night 133

Khabib Nurmagomedov nie jest już jedynym Nurmagomedovem w organizacji UFC – podczas gali UFC Fight Night 133 w oktagonie zadebiutuje bowiem Said Nurmagomedov.

Said Nurmagomedov (11-1) – w żaden sposób nie powiązany z Khabibem Nurmagomedovem – w swojej debiutanckiej walce w oktagonie skrzyżuje rękawice z Justinem Scogginsem (11-4) podczas zaplanowanej na 14 lipca w Boise gali UFC Fight Night 133. O zestawieniu poinformowano na CenturyLinkArenaBoise.com.

26-letni Dagestańczyk, który bije się zawodowo od ośmiu lat, jedynej w karierze porażki doznał w 2014 roku z rąk innego zawodnika UFC Magomeda Bibulatova. Od tamtej pory wygrał pięć kolejnych starć, w tym cztery przez decyzje, walcząc dla czeczeńskiego Akhmatu i trenując pod batutą Marka Henry’ego. Ostatni pojedynek stoczył we wrześniu zeszłego roku, wypunktowując Luisa Nogueirę.

https://www.youtube.com/watch?v=QCfl6AVTmds

Dla Scogginsa będzie to prawdopodobnie starcie o utrzymanie się pod banderą UFC – przegrał bowiem ostatnie dwie walki, przez poddania ulegając Pedro Munhozowi i Yucie Sasakiemu. Jego rekord w oktagonie wynosi 4-4.

Sprawa nie jest szczególnie skomplikowana – Amerykanin zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać walkę na nogach, bo tam powinien mieć przewagę, natomiast Dagestańczyk spróbuje przenieść ją do parteru. Scoggins ma po swojej stronie doświadczenie, ale biorąc pod uwagę, że Nurmagomedov prezentuje się bardzo przyzwoicie w aspektach stójkowych, a jego przewaga w obszarze zapaśniczo-parterowym powinna być bardzo wyraźna, nie sposób wykluczyć zwycięstwa debiutanta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Justin Scoggins – 1.65
Said Nurmagomedov – 2.15

*****

Do karty walk w Boise dodano też dwa pojedynki kobiet. W kategorii koguciej mogąca pochwalić się trzema zwycięstwami i remisem w ostatnich czterech występach Marion Reneau (9-3-1) powalczy z powracającą po aż trzech porażkach Cat Zingano (9-3).

Natomiast w kategorii muszej była pretendentka do pasa 135 funtów Liz Carmouche (11-6) powita w oktagonie mistrzynię Invicta FC Jeniffer Maię (15-4-1).

Rozpiska UFC Fight Night 133

170 lbs: Sage Northcutt (10-2) vs. Zak Ottow (16-5)
135 lbs: Said Nurmagomedov (11-1) vs. Justin Scoggins (11-4)
135 lbs: Cat Zingano (9-3) vs. Marion Reneau (9-3-1)
125 lbs: Liz Carmouche (11-6) vs. Jeniffer Maia (15-4-1).

*****

Analizy UFC Fight Night 128 – Barboza vs. Lee

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button