UFC

Sage Northcutt wraca do kategorii półśredniej, wystąpi na UFC Fight Night 133

Sage Northcutt skrzyżuje pięści z Zakiem Ottowem podczas lipcowej gali UFC Fight Night 133 w Boise.

Sage Northcutt (10-2) powraca do kategorii półśredniej. Jak donosi Fansided.com, kolejną walkę Super Sage stoczy 14 lipca podczas gali UFC Fight Night 133 w Boise, gdzie stanie naprzeciwko Zaka Ottowa (16-5).
Northcutt stoczył już w oktagonie dwie walki w limicie 170 funtów, obie przegrywając – z Bryanem Barbereną i Mickeyem Gallem. W ostatnich dwóch starciach bił się już w kategorii lekkiej, w pokonanym polu jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi zostawiając Michela Quinonesa oraz Thibaulta Goutiego podczas lutowej gali UFC Fight Night 126.

Otto z kolei od początku swojej przygody z amerykańskim gigantem przeplata zwycięstwa z porażkami. Niejednogłośnymi decyzjami pokonywał Josha Burkmana i Kiichi Kunimoto, by ostatnio, podczas marcowej gali UFC 222 ciężko znokautować Mike’a Pyle’a. Między te zwycięstwa wplótł porażki z Sergio Moraesem przez niejednogłośną decyzję i Jingliangiem Li przez nokaut.

Barbarzyńca będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych i prawdopodobnie siły, ale wydaje się, że największą przewagą może cieszyć się w parterze, jeśli obali młodziana. Rzecz jednak w tym, że Ottow najchętniej walczy na nogach, a tam szybkość i szeroki wachlarz kickbokserski szlifującego formę w TAM Northcutta mogą sprawić mu masę problemów. Na pewno do spowolnienia Super Sage’a bardzo przydadzą mu się jego firmowa lowkingi na łydkę.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Sage Northcutt – 1.55
Zak Ottow – 2.45

Rozpiska UFC Fight Night 133

170 lbs: Sage Northcutt (10-2) vs. Zak Ottow (16-5)

*****

Lowkin’ Talkin’ #18 – KSW 43 | UFC on FOX 29

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button