UFC

Joe Duffy vs. Reza Madadi w planach na UFC Fight Night 108 w Londynie

Pojedynek pomiędzy Josephem Duffym i Reza Madadim jest szykowany na londyńską galę UFC Fight Night 108.

Wygląda na to, że poznaliśmy pierwszy pojedynek, jaki odbędzie się 18 marca w Londynie na gali UFC Fight Night 108. Jak donosi bowiem portal MMANytt.se, na powrotną galę w Europie szykowane jest starcie w kategorii lekkiej pomiędzy Josephem Duffym (15-2) i Rezą Madadim (14-4).

Irlandczyk, do niedawna znany przede wszystkim jako pogromca McGregora rozpoczął przygodę z UFC od dwóch efektownych zwycięstw, ubijając Jake’a Lindsey’a i następnie poddając Ivana Jorge. Później jednak po morderczej walce uległ na punkty Dustinowi Poirierowi, ale ostatnio, na lipcowej gali UFC Fight Night 90, powrócił na drogę zwycięstw, ekspresowo poddając Mitcha Clarke’a. Starcie z Madadim będzie ostatnim w jego kontrakcie – i nie ukrywa, że chętnie rozejrzy się następnie za innymi ofertami, nie będąc zadowolonym z wynagrodzenia w UFC.

Szwedzki Irańczyk z kolei od początku swojej przygody pod banderą amerykańskiego giganta przeplata zwycięstwa z porażkami. Ostatnio widziany był w akcji na majowej gali UFC Fight Night 87, ubijając Yana Cabrala i tym samym podnosząc się po porażce na punkty z Normanem Parke. We wrześniu szykowana dla niego Rustama Khabilova, a w październiku Marca Diakiese, ale z powodów zdrowotnych Szalony Pies zmuszony był wycofać się z obu pojedynków.

Droga Madadiego do zwycięstwa jest oczywista – musi walczyć w zwarciu, obalać, kontrolować, obijać z góry, uważając na poddania. Musi spróbować zrobić to, co robił Dustin Poirier. Biorąc jednak pod uwagę, na jakim etapie kariery znajdują się obaj zawodnicy, problemy zdrowotne Szweda, dużo czasu, jaki Irlandczyk miał, aby popracować nad swoimi defensywnymi zapasami, a także jego ogromną przewagę stójkową, trudno nie widzieć go w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Joe Duffy – 1.30
Reza Madadi – 3.50

Rozpiska UFC Fight Night 108

155 lbs: Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)

Powiązane artykuły

Back to top button