UFC

Marc Diakiese vs. Teemu Packalen na UFC Fight Night 108 w Londynie

Marc Diakiese i Teemu Packalen skrzyżują rękawice na londyńskiej gali UFC Fight Night 108.

Pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Markiem Diakiese (11-0) i Teemu Packalenem (8-1) został dodany do rozpiski gali UFC Fight Night 108, która odbędzie się 18 marca w Londynie. O zestawieniu poinformował portal Kimura.se.

Niepokonany Brytyjczyk, były mistrz kategorii lekkiej Cage Warriors, stoczył już dwie walki pod banderą UFC. W debiucie ubił Łukasza Sajewskiego, a ostatnio, na grudniowej gali UFC Fight Night 102, zapaśniczo zamęczył Frankiego Pereza.

Z kolei Packalen w pierwszej walce dla UFC – wziętej w zastępstwie – został wypunktowany przez Mickaela Lebouta, ale powetował sobie tę porażkę na lutowej gali UFC Fight Night 84, potrzebując ledwie 24 sekund na poddanie Thibaulta Goutiego.

Fin będzie wyraźnie górował nad Brytyjczykiem pod względem warunków fizycznych, co może bardzo przydać mu się w stójce, gdzie jednak szybszy rywal powinien rozdawać karty. Packalen specjalizuje się bowiem w walce na chwyty, będąc bardzo aktywnym i kreatywnym bez względu na to, czy jest na górze, czy na dole. Będzie to jednak dla niego powrót po ponad rocznej przerwie, co każe postawić kilka znaków zapytania w kwestii jego formy.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Marc Diakiese – 1.40
Teemu Packalen – 2.85

Rozpiska UFC Fight Night 108

155 lbs: Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
155 lbs: Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button