UFC

Tom Breese vs. Oluwale Bamgbose na UFC Fight Night 107 w Londynie

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy Tomem Breese i Oluwale Bamgbose został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 107 w Londynie.

Uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników na Wyspach Brytyjskich Tom Breese (10-1) powróci do oktagonu 18 marca na gali UFC Fight Night 107 w Londynie, gdzie zmierzy się w swoim debiucie w kategorii średniej z Oluwale Bamgbose (6-2). O zestawieniu poinformował portal FloCombat.com.

25-letni Brytyjczyk ostatnio widziany był w akcji w czerwcu ubiegłego roku, na gali UFC 199 doznając pierwszej w karierze porażki – niejednogłośnie wypunktował o Sean Strickland. Tym samym seria trzech kolejnych zwycięstw Breese – w pokonanym polu zostawiał Luisa Dutrę Juniora, Cathala Pendreda i Keitę Nakamurę – dobiegła końca.

29-letni Bamgbose również ostatniej walki nie zaliczy do udanych. W kwietniu ubiegłego roku na gali UFC on FOX 19 przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Cezarem Ferreirą. Poprzednie dwie walki pod banderą UFC zakończyły się szybkimi nokautami – w debiucie padł pod ciosami Uriaha Halla, a potem ubił Daniela Sarafiana.
Dla Brytyjczyka będzie to debiut w kategorii średniej, a także pierwsza walka po rozstaniu z Tristar. Z kolei dla amerykańskiego Nigeryjczyka będzie to powrót do akcji po prawie rocznej przerwie. Bamgbose jest szczególnie groźny w pierwszej rundzie – dysponuje bowiem świetną szybkością i ciężkimi pięściami, stanowiąc nie lada zagrożenie dla rywali w wymianach stójkowych. Jeśli jednak walczący u siebie Breese przetrwa pierwszą odsłonę, w kolejnych powinien dyktować warunki chociażby z uwagi na samą li tylko aktywność. Dodatkowo, jeśli uda mu się przenieść walkę do parteru, jego szanse na wygraną, a nawet skończenie walki przed czasem, mocno wzrosną.

Przewidywany kursy bukmacherskie:

Tom Breese – 1.60
Oluwale Bamgbose – 2.35

Rozpiska UFC Fight Night 108

205 lbs: Jimi Manuwa (16-2) vs. Corey Anderson (9-2)
155 lbs: Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
155 lbs: Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)
185 lbs: Scott Askham (14-3) vs. Brad Scott (10-4)
145 lbs: Makwan Amirkhani (13-2) vs. Arnold Allen (11-1)
185 lbs: Tom Brees (10-1) vs. Oluwale Bamgbose (6-2)

*****

Artem Lobov: „Chciałem Mirsada Bektica, ale ma już walkę, więc…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button