UFC

Amirkhani vs. Allen i Askham vs. Scott dodane do UFC FN 108 w Londynie

Starcia Scotta Askhama z Bradley’em Scottem oraz Makwana Amirkhaniego z Arnoldem Allenem zostały dodane do rozpiski gali UFC Fight Night 108.

Karta walk londyńskiej gali UFC Fight Night 108, która odbędzie się 18 marca w O2 Arena, zapełnia się bardzo szybko. Właśnie poznaliśmy dwa kolejne zestawienia.

W kategorii średniej naprzeciwko siebie staną dwaj byli rywale Krzysztofa Jotko, których dotychczasowa kariera w UFC wygląda bliźniaczo podobnie – Scott Askham (14-3) i Bradley Scott (10-4). O zestawieniu poinformował portal MMAMad.com.

Obaj zawodnicy stoczyli jak dotychczas po pięć walk w oktagonie UFC, przeplatając w nich dwa zwycięstwa z trzema porażkami. Obaj wracają też po porażce – Askham został ostatnio wypunktowany przez Jacka Hermanssona, a Scott przez wspomnianego Krzysztofa Jotko.

Askham będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, a i w stójce wydaje się dysponować nieco szerszym arsenałem, ale od strony kondycyjnej i siłowej to Scott powinien prezentować się lepiej. Jeśli ten ostatnio, chętnie wywierający presję, zdoła przenosić walkę do półdystansu i klinczu, unikając kolan krajana, jak najbardziej może wyjść z tej walki z tarczą. Dystans kickbokserski powinien faworyzować Askhama.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Scott Askham – 1.65
Bradley Scott – 2.20

Do bardzo ciekawej walki między dwoma perspektywicznymi zawodnikami dojdzie w kategorii piórkowej, o czym poinformował portal TheSprawlMMA.com. Rozpędzony serią trzech zwycięstw w oktagonie – ostatnio po morderczym boju wypunktował Mike’a Wilkinsona – 28-letni Makwan Amirkhani (13-2) pójdzie w tany z ledwie 22-letnim Arnoldem Allenem (11-1), który wygrał dwie pierwsze potyczki pod banderą UFC, ostatnio wypunktowując po dominującym występie Yaotzina Mezę.

Starcie zapowiada się jako klasyczna konfrontacja uderzacza w osobie Brytyjczyka z grapplerem w osobie Fina. Wszystko powinno zatem sprowadzić się do obrony przed obaleniami Allena – jeśli będzie w stanie utrzymywać walkę na nogach, mocno ułatwi sobie zadanie, nawet pomimo tego, że stójka Fina na pewno uległa poprawie dzięki treningom w SBG. Amirkhani potrafi naprawdę rewelacyjnie, w tempo, dynamicznie schodzić pod ciosami, a w swoim debiucie Allena przewracał nawet Alan Omer. Z drugiej natomiast strony, brytyjski młodzian ostatnio ani razu nie dał się przewrócić Mezie, co może sugerować, że w aspektach defensywy zapaśniczej poczynił spory progres.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Makwan Amirkhani – 1.60
Arnold Allen – 2.35

Rozpiska UFC Fight Night 108

155 lbs: Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
155 lbs: Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)
185 lbs: Scott Askham (14-3) vs. Brad Scott (10-4)
145 lbs: Makwan Amirkhani (13-2) vs. Arnold Allen (11-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button