UFC

Jimi Manuwa vs. Corey Anderson na UFC Fight Night 108 w Londynie

Jimi Manuwa i Corey Anderson skrzyżują rękawice w ważnej dla układu sił w kategorii półciężkiej walce na gali UFC Fight Night 108 w Londynie.

Starcie w kategorii półciężkiej pomiędzy mocnym uderzaczem Jimim Manuwą (16-2) i znanym z mocnych zapasów Corey’em Andersonem (9-2) wzbogacił rozpiskę gali UFC Fight Night 108, która odbędzie się 18 marca w Londynie. O zestawieniu poinformował portal FloCombat.com.
36-letni Poster Boy od dłuższego czasu przeplata zwycięstwa z porażkami, pokonując zawodników nie należących do ścisłej czołówki i ulegając tym, którzy tam należą. Po porażce z Alexandrem Gustafssonem wypunktował Jana Błachowicza, by następnie zostać ubitym przez Anthony’ego Johnsona. Ostatnio natomiast widziany był na październikowej gali UFC 204, nokautując Ovince’a St. Preuxa.

27-letni Amerykanin po serii trzech zwycięstw przez jednogłośne decyzje – z Janem Błachowiczem, Fabio Maldonado i Tomem Lawlorem – został niejednogłośnie wypunktowany przez Mauricio Ruę, ale ostatnio, na grudniowej gali UFC Fight Night 102, zdemolował i ubił w drugiej rundzie Seana O’Connella.

Sprawa nie jest skomplikowana – będzie to pojedynek uderzacza w osobie Manuwy z grapplerem w osobie Andersona. Obaj wypadli ostatnio bardzo dobrze – Amerykanin świetnie obalał, kontrolował i ubijał, a Manuwa doskonale bił w stójce, bardzo dobrze broniąc się też przed obaleniami. Anderson znany jest z doskonałej kondycji i z każdą minutą powinno być mu łatwiej walczyć ze starszym o 9 lat rywalem. W stójce będzie jednak musiał mieć się na baczności w każdej sekundzie. O obalenia również łatwo nie będzie, choć Amerykanin znany jest z tego, że gdy trzeba, to po prostu – pomimo gwizdów z trybun – chętnie wciska rywali do siatki, utrzymując wystarczającą aktywność, aby sędzie nie rozdzielił zwarcia.

Przewidywany kursy bukmacherskie:

Jimi Manuwa – 1.70
Corey Anderson – 2.10

Rozpiska UFC Fight Night 108

205 lbs: Jimi Manuwa (16-2) vs. Corey Anderson (9-2)
155 lbs: Joe Duffy (15-2) vs. Reza Madadi (14-4)
155 lbs: Marc Diakiese (11-0) vs. Teemu Packalen (8-1)
185 lbs: Scott Askham (14-3) vs. Brad Scott (10-4)
145 lbs: Makwan Amirkhani (13-2) vs. Arnold Allen (11-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button