UFC

„Jest dobry. Ku*wa, naprawdę dobry” – Poirier zdradził, czym najbardziej zaimponował mu w walce Khabib

Dustin Poirier wskazał element w oktagonowej grze Khabiba Nurmagomedova, który zrobił na nim największe wrażenie, gdy spotkali się dwa lata temu.

We wrześniu 2019 roku Dustin Poirier stanął do najważniejszej sportowo walki w swojej karierze. Jako tymczasowy mistrz wagi lekkiej skrzyżował rękawice z prawowitym championem Khabibem Nurmagomedovem.
Pojedynku tego miło jednak Amerykanin nie wspomina. Został bowiem zdominowany zapaśniczo i parterowo przez Dagestańczyka, który zmusił go do poddania w trzeciej rundzie.

Zapytany w najnowszej odsłonie podcastu Punchin’ in with ATT, czy grappling Dagestańskiego Orła był tak dobry, jak się spodziewał, Dustin Poirier długo się nie zastanawiał.
– Jeszcze lepszy – powiedział. – Lepszy.

– Nie był jakoś ekstremalnie silny. Żaden z gości, z którymi się mierzyłem, nie wydawał się jakoś nadludzko silny. To była kwestia jego ustawienia i jego balansu, które były naprawdę dobre. Wiedział dokładnie, jak rozkładam ciężar ciała, jak powinienem go rozłożyć, aby przeszedł do kolejnej pozycji. Jest niezwykle zaawansowany.

– A jego stopy wydawały się jak ręce. Te wszystkie wycinki, sposoby, w jakie cię łamie… Jest dobry. Kurwa, jest naprawdę dobry.

Również goszczący w podcaście trener Mike Brown zauważył, że gdy lata temu w ATT gościła legenda BJJ Marcelo Garcia, również kulając się z nim, miał wrażenie, że jego stopy pracują niczym ręce, przede wszystkim pod kątem kontroli.– Nic nie było tam wymuszone siłą – dodał Poirier, wracając do Nurmagomedova. – Można wręcz powiedzieć, że robił to prawie delikatnie.

Co ciekawe, kilka tygodni temu Dagestański Orzeł zdradził, że kluczem do jego sukcesów zapaśniczo-parterowych są właśnie… Nogi!

Jak z perspektywy czasu Dustin ocenia starcie z Khabibem?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Zostałem poturbowany, a moim celem było zrobienie z tego bitki – przyznał Dustin. – Poturbował mnie i zrobił to, co robi. Nie byłem w stanie go powstrzymać, chociaż sam robię grappling od bardzo dawna.

Podczas gdy Khabib Nurmagomedov zakończył już karierę, opromieniony dwoma zwycięstwami z Conorem McGregorem Diament w kolejnym występie najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z mistrzem wagi lekkiej Charlesem Oliveirą.
Cały podcast poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button