„Jeśli Federację będzie na to stać…” – Kołecki otwarty na walki z De Friesem, Fordem i innymi

Mogący pochwalić się bilansem 2-0 pod sztandarem KSW Szymon Kołecki opowiedział o swoich dalszych planach sportowych.

W opublikowanej właśnie rozmowie z Tomaszem Sararą Szymon Kołecki w nieszczególnie zawoalowany sposób dał do zrozumienia, że z dużym prawdopodobieństwem do akcji powróci w sierpniu, krzyżując pięści z Łukaszem Jurkowskim w limicie kategorii ciężkiej.

Jak natomiast mający na koncie dziewięć walk w formule MMA – w tym osiem zwycięskich – Szymon Kołecki widzi swoją przyszłość w sporcie?

– Po każdej kolejnej walce analizuję okres przygotowań, przeciwnika, zastanawiam się, z kim mógłbym walczyć kolejną walkę, dostaję jakąś propozycję i analizuję, czy podejmuję kolejne przygotowania – powiedział. – Już tak na chłodno.

– Natomiast taki ogólny plan polega na tym, że do 40. roku życia chciałbym potrenować, popracować, później trochę zwolnić. Czyli jeszcze półtorej roku chciałbym – jeśli zdrowie pozwoli – powalczyć. Na dzień dzisiejszy skupiam się na tej najbliższej walce, a potem zobaczymy, co będzie.
Zapytany z kolei, czy sięgnięcie po tytuł mistrzowski kategorii ciężkiej KSW znajduje się na jego liście celów do zrealizowania, złoty i srebrny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów zaprzeczył. Jego celem jest po prosty wygrywanie każdej kolejnej walki.

– Swoje cele sportowe już praktycznie zrealizowałem – stwierdził Szymon. – Teraz skupiam się na każdej kolejnej walce. Od tego z kim będę walczył, zależą moje warunki kontraktowe z Federacją. Już to mówiłem wielokrotnie. Jeżeli Federację będzie stać na to, żebym zawalczył z De Friesem, to zawalczę z De Friesem. Jeżeli będą chcieli, żebym zawalczył z, nie wiem, Martynem Fordem, to będę walczył z Martynem Fordem. Do poziomu trudności musi oczywiście być też dopasowany poziom finansowy.

Poproszony o analizę potencjalnej walki z zasiadającym na mistrzowskim tronie kategorii ciężkiej Philem De Friesem, Szymon Kołecki opowiedział, jak wyglądałby jego plan na taki pojedynek.– Na pewno nie mógłbym dopuścić do tego, żeby De Fries mnie przewrócił, bo De Fries jest bardzo szczelny, będąc z góry i bardzo trudno wstać – powiedział. – Ma naprawdę dobry parter i ground and pound, poddania. Jest bardzo destrukcyjny.

– Nie jest za dobrym bokserem. Shtyrkov go znokautował. Shtyrkov to jest bardzo dobry Rosjanin, z którym walczył niedawno Michał Pasternak i dał bardzo dobrą, 3-rundową walkę. Natomiast De Fries został przez niego znokautowany bodajże w drugiej minucie.

– Boks w półdystansie byłby z nim zatem jakimś rozwiązaniem, ale nie można byłoby dać się sklinczować. Jest wysoki, dosyć silny fizycznie.
– Tak jak powiedziałem, gdyby warunki były ustalone, podjąłbym wyzwanie z każdym przeciwnikiem, ale myślę, że faworytem zdecydowanym byłby w tej walce De Fries.

Cała rozmowa poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply