Absolute Championship BerkutBiznes MMA UFCFight NightsM-1 GlobalRosyjskie MMA

Ile zawodnicy MMA zarabiają w Rosji?

Za ile walczy się w Rosji? Ile Rasul Mirzaev zarabia za reklamę na plecach? Jakie pieniądze za walki otrzymują Alexander Shlemenko czy Vitaly Minakov?

Rosyjski portal Matchtv.ru korzystając ze swoich źródeł, zdradził nieoficjalnie zarobki najpopularniejszych rosyjskich zawodników.

Rasul Mirzaev – $15 tys. + $10 tys.

Jeden z najlepszych piórkowych w Rosji Rasul Mirzaev (17-1), który obecnie dochodzi do siebie po noworocznej napaści, zarabia pod banderą organizacji Fight Nights Global łącznie około $25 tys. za walkę. Co ciekawe, jego podstawowa gaża za walkę wynosi $15 tys., ale dodatkowe $10 tys. otrzymuje za reklamę portalu serwisu samochodowego, którą umieszcza na swoich plecach.

Vyacheslav Vasilevsky – ok. $50 tys.

Z kolei jeden z najmocniejszych rosyjskich średnich Vyacheslav Vasilevsky (29-5), który w ostatnich latach bił się przede wszystkim dla M-1 Global, zarabiał około $30-40 tys. za walkę. Za drugą konfrontację z Alexandrem Shlemenko – w czerwcu zeszłego roku przegrał z nim przez duszenie – miał jednak zarobić $50 tys. A gdyby wygrał, otrzymałby drugie tyle.

Teraz jednak Slava bije się już dla Absolute Championship Berkut, przyznając, że jednym z powodów, dla których zdecydował się na ten krok, były lepsze warunki finansowe zaproponowane mu przez Czeczenów.

Alexander Emelianenko – ok. $50 tys.

Kontrowersyjny Alexander Emelianenko (23-7) za swoją przedostatnią walkę – w lipcu 2013 roku podczas gali ProFC 49: Resurrection w mieście Chimki znokautował Brazylijczyka José Rodrigo Guelke – zainkasował $50 tys. Portal Matchtv.ru przekonuje, że inwestycja się opłaciła, bo hala była wypełniona po brzegi, a nazwisko Emelianenko nadal działa cuda. Teraz – po wyjściu na wolność – Alex związał się z czeczeńską organizacją Akhmat.

Alexander Shlemenko – ok. $80-$100 tys.

Inny czołowy rosyjski średni – w ocenie wielu: najlepszy – Alexander Shlemenko (55-9) trzy z ostatnich czterech walk stoczył pod banderą M-1 Global. Jak w jednym z wywiadów stwierdził szefujący Fight Nights Global Kamil Gadzhiev, był gotowy zapłacić zaprawionemu w bojach Sztormowi $80 tys. dolarów za walkę dla swojej organizacji, przekonując, że na gaże na poziomie $100 tys. i więcej na rosyjskim rynku zasługują tylko Fedor Emelianenko i Vitaly Minakov. Z kolei były mistrz kategorii średniej M-1 Global Ramazan Emeev w jednej z rozmów zdradził, że Shlemenko otrzymuje właśnie około $100 tys. za pojedynek.
Ramazan Emeev – $10 tys. + $10 tys.

Wspomniany Ramazan Emeev (15-3) zarabiał w M-1 Global $10 tys. za wyjście do walki i drugie tyle za zwycięstwo. W wywiadzie dla Game TV przyznał, że za pojedynek ze Shlemenką zażyczyłby sobie stawki $50 tys. za występ i $20 tys. za zwycięstwo. Teraz jednak jest już wolnym zawodnikiem i negocjuje z UFC.

Nikita Krylov – ok. $75 tys.

Były zawodnik UFC Nikita Krylov (21-5) wedle wyliczeń Matchtv.ru będzie otrzymywał pod banderą Fight Nights Global $50 tys. za walkę, co miało go przekonać do opuszczenia szeregów amerykańskiego giganta. Jednak według dobrze orientującego się w rosyjskich realiach dziennikarza Igora Lazarina Krylov będzie zarabiał więcej: $65-85 tys. za walkę. Każdy z jego czterech pojedynków w kontrakcie jest wyceniony na inną kwotę.

Vitaly Minakov – ok. $53 tys.

Uznawany obecnie za najlepszego rosyjskiego ciężkiego niepokonany Vitaly Minakov (19-0) wcześniej miał zarabiać właśnie około $100 tys. za walki dla Fight Nights Global, ale teraz z uwagi na kiepską koniunkturę w Rosji jego gaża miała zostać zredukowana do około $53 tys. W zamian jednak Minakov może liczyć na różne bonusy – ostatnio Fight Nights Global pomogło otworzyć mu klub w Briańsku.

*****

KSW, ACB czy UFC – gdzie zakotwiczy Mamed Khalidov po KSW 39?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button