Doniesienia: Jan Błachowicz vs. Nikita Krylov możliwe na UFC Fight Night 136 w Moskwie

Wedle nieoficjalnych doniesień, pojedynek Jana Błachowicza z Nikitą Krylovem jest bliski finalizacji podczas gali UFC Fight Night 136 w Moskwie.

Jak donosi rosyjski dziennikarz Alexey Safonow, pojedynek Jana Błachowicza (22-7) z Nikitą Krylovem (25-5) jest wysoce prawdopodobny na okoliczność zaplanowanej na 15 września w Moskwie gali UFC Fight Night 136. Wedle doniesień dziennikarza – dobrego kolegi Ukraińca, także z maty – toczą się rozmowy w sprawie tej walki.
Obaj zawodnicy w przeszłości znajdowali się już na (medialnym) kursie kolizyjnym. Polak mierzył w starcie z Ukraińcem, a ten pozostawał na nie otwarty.

Cieszyński Ksiażę wygrał trzy ostatnie walki – poddał Devina Clarka i jednogłośnie wypunktował Jareda Cannoniera oraz Jimiego Manuwę podczas marcowej gali UFC Fight Night 127 w Londynie. Serią tą utorował sobie drogę do 5. miejsca w rankingu kategorii półciężkiej.

Nikita Krylov rozstał się z UFC na początku 2017 roku po porażce z Mishą Cirkunovem, kończąc przygodę z amerykańskim gigantem z rekordem 6-3. Wybrał atrakcyjniejszą finansową ofertę rosyjskiej organizacji Fight Nights Global, pod sztandarem której stoczył trzy zwycięskie walki, zdobywając koronę 205 funtów. Poddał Stjepana Bekavaca, ubił Emmanuela Newtona i Fabio Maldonaldo, między te wiktorie wplatając też nokaut na Mario Peraku.

Powrót Górnika do UFC zapowiadał od pewnego czasu szef FNG Kamil Gadzhiev.

Ukrainiec to typ finishera, który wszystkie 25 zwycięstw w karierze odnosił przed czasem. Od czasu swojego debiutu pod sztandarem UFC poczynił ogromny progres w każdej płaszczyźnie walki. Pozostaje bardzo niebezpieczny w stójce, świetnie korzystając z długich prostych i bogatego arsenału kopnięć. Jest też niebezpieczny w parterze – ma smykałkę zarówno do łapania próbujących obalać rywali w gilotyny, jak i zachodzenia im za plecy. Chwilami jednak nadal bywał w swoich poczynaniach – zarówno stójkowych, jak i parterowych – zbyt agresywny, narażając się na duże ryzyko. Metodyczna, wyrachowana i wszechstronna gra Błachowicza może okazać się antidotum na fantazję Ukraińca.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Jan Błachowicz – 1.60
Nikita Krylov – 2.25

Wstępny typ:

Jan Błachowicz

Rozpiska UFC Fight Night 136

Walka wieczoru

265 lbs: Alexey Oleinik (56-11-1) vs. Mark Hunt (13-12-1)

Pozostałe

205 lbs: Jan Błachowicz (22-7) vs. Nikita Krylov (25-5)
265 lbs: Andrei Arlovski (27-16) vs. Shamil Abrurakhimov (18-4)
135 lbs: Merab Dvalishvili (7-4) vs. Terrion Ware (17-7)
185 lbs: Omari Akhmedov (17-4-1) vs. CB Dollaway (17-8)
185 lbs: Krzysztof Jotko (19-4 vs. Adam Yandiev (9-0)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #25 – UFC Hamburg

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply